Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Biyoçeşitliliği ve Arıların önemine dikkat çekildi

​ÖNDER Haber / ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN

Biyoçeşitliliği ve Arıların önemine dikkat çekildi
Bu içerik 466 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje, Milas İlçe Müdürlüğü tarafından ilçemize bağlı Ören mahallesinde başlatılıp Marmaris ve Ula/Gökova’da sürdürülen etkinliklerle hayata geçirildi.

Proje kapsamında ilçemize bağlı Ören mahallesinde gezi ile başlayan etkinlikte öğrenciler, bölgedeki biyoçeşitlilik ve doğa için önemli olan arılara dikkat çekmek ve tanıtmak için Marmaris’e bağlı Osmaniye mahallesindeki ‘Balevi’ni ziyaret ettiler.

Projeye katılan öğrencilere, arıların tozlaşmadaki önemini anlatan filmler de izlettirilirken, Ula ilçesi Gökova Orman İşletme Şefliği’nin üretimyeri de gezdirilerek, orman içi ürünlerin kültüre alınan çeşitleri tanıtıldı.

Yetkililer tarafından projeye katılan öğrencilere çeşitli ikramlar ve hediyelerin de sunulduğu teknik gezide öğrenciler bol bol yürüyüş yaptılar.

Öte yandan teknik geziye katılan öğretmen ve öğrenciler, etkinlik hakkında düşüncelerini dile getirerek, butür projelerin çok yararlı olduğunu ve eğitim-öğretim bakımından da olumlu etkiler bıraktığını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X