Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Fatih İlkokulu’nda, LÖSEV’li Çocuklar için kermes düzenlendi

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Fatih İlkokulu’nda, LÖSEV’li Çocuklar için kermes düzenlendi
Bu içerik 551 kez okundu.

İlçemiz Fatih İlkokulu’nda öğrenim gören Kardelen Sanlı, Irmak Şahinkaya ve Gülçin Turan adlı üç öğrenci, LÖSEV’in “Önce Çocuklar İyileşsin” sloganını sahiplendi ve başlattıkları proje kısa sürede çığ gibi büyüyerek, üç kişilik hareketten 900 kişilik toplumsal bir harekete dönüştü.

Okul yöneticilerine, gelirini LÖSEV’e bağışlamak üzere okulda kermes yapmak istediklerini belirten üç öğrenci tarafından atılan bu ilk adıma 36 öğretmen, 437 öğrenci ve öğrenci velileri büyük destek verdiler ve üç öğrencinin başlattığı bu gönüllü hareket bir anda, yaklaşık 900 kişinin katıldığı bir büyük yürüyüşe dönüştü.

Evlerinde anneleriyle birlikte hazırladıkları yiyecekleri okul bahçesinde düzenlenen kermeste satışa sunan öğrenciler 2 bin TL gelir elde etmeyi başardılar.

Sorumuz üzerine okul yöneticileri, bu güzel etkinlikle ilgili olarak, “Bu üç sosyal girişimci öğrencimiz, bu davranışları ile bizlere ‘iyiliğin de bulaşıcı olduğu’nu gösterdiler. Gurur duyulacak bir çalışmaya imza atan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür eder, kalplerindeki iyilik duygusunun hep canlı kalmasını dileriz” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X