Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Eğitim öğretim yılı sona eriyor … Okullarda karne heyecanı …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Eğitim öğretim yılı sona eriyor … Okullarda karne heyecanı …
Bu içerik 421 kez okundu.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı, 8 Haziran 2018 Cuma günü sona eriyor. Üç ayı aşkın bir süre tatil yapacak olan öğrenciler Eylül ayında yeniden ders başı yapacaklar. İçinde bulunduğumuz günler ise ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için geleceklerini belirleme adına girecekleri sınavlar nedeniyle oldukça önemli günler…

Yaklaşık 23 bin öğrenci, 2 bin 250 öğretmen ve 176 eğitim kurumunun bulunduğu ilçemizde, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran’da sona erecek. İçinde bulunduğumuz yılın Ocak ayında ilk yarısı sona eren eğitim - öğretim yılının tamamlanması, öğrencilerin de 3 ayı aşkın bir süre tatile girmesi demek, ancak ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için bu süre biraz daha kısa olacak. Çünkü liselere ve üniversiteye giriş sınavları da bu ay içinde yapılacak. O nedenle orta ve lise son sınıf öğrencileri bugünlerde, diğer öğrencilerden biraz daha fazla ders çalışmak ve sınavlara hazırlanmak zorunda…

Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bazı okullarda karne töreni düzenleyecek ve öğrencilerin sevincine ortak olacak.

Öte yandan başta İlçe Milli

Eğitim Müdürü İsa Bal olmak üzere, ilçemizdeki tüm okul idarecileri ve eğitim uzmanları, hatta psikologlar, anne-babalara seslenerek, “çocuğunuzu karnedeki notlarla değerlendirmeyin” uyarısını yapıyor.

Yarıyıl tatilinde olduğu gibi yılsonu tatilinde de öğrencilere bazı tavsiyelerde bulanan yetkililer; “Elbette tatil yapacaksınız, dinleneceksiniz, ancak bu tatili bir anlamda gelecek yıla hazırlık yapma fırsatı olarak da kabul edin. Varsa eksikliklerinizi gidermek için bu tatil süreci iyi bir fırsattır” diyor.

Benzer bir uyarıyı öğrencilere olduğu gibi öğretmenler için de yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Sevgili öğretmenlerimiz, biliyorum tıpkı öğrencilerimiz gibi sizler de yoruldunuz, ancak çocuklarımızın geleceği, ülkemizin ve milletimizin geleceği için gelecek yıla daha iyi hazırlanmanız gerekmektedir. Bu nedenle topyekûn bir başarı için sizlere daha büyük görevler düşüyor.Hep birlikte, varsa sorunlarımızı, eksikliklerimizi bu tatil sürecinde giderelim” diyerek, tüm öğretmen ve öğrencileri yıl boyunca gösterdikleri performans nedeniyle kutladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X