Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Bir Ömür Saadet” dilekleri

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

“Bir Ömür Saadet” dilekleri
Bu içerik 745 kez okundu.

Milas Belediyesi, evliliklerinde 50’nci yıllarını dolduran yurttaşlarımıza ziyaretlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatıyla şehir merkezi ve mahallelerde yaşlı yurttaşlar evlerinde ziyaret ediliyor.

 

Milas Belediyesi, şimdiye kadar Milas merkez ,Güllük, Selimiye, Ören ve diğer mahallelerde, evliliklerinde 50. yılını doldurmuş 70 yaşlı çifti evlerinde ziyaret ederek “Bir Ömür Saadet” diledi.

Ziyaretlerde ailelere “Bir Ömür Saadet” yastığı, kahve fincanı takımı ve kahve gibi çeşitli hediyeler de veriliyor.

Ziyaretlerde Başkan Tokat’ın selamını ileten görevliler, belediyenin yaşlılara yönelik hizmetleri hakkında da bilgi veriyor.Sıcak ve samimi ortamlarda gerçekleşen ziyaretlerde evliliklerinde 50’nci yılını dolduran çiftlerin hayat hikayeleri ve mutlu bir evliliğin sırları dinleniyor.

Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri ile beraber yaşlı çiftleri ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, “Evlerinde dinlenen büyüklerin anlattıkları sayesinde ortaya arşiv niteliğinde bilgiler çıkıyor ve bizlere uzun süreli evliliklerinin sırlarını aktarıyorlar. Bizde bu bilgileri ve mutlu evlilik sırlarını diğer Sosyal Belediyecilik projemiz olan “Bir Yastıkta Bir Ömür” projemiz kapsamında yeni evlenecek olan çiftlerimize aktarıyoruz. Proje kapsamında şimdiye kadar 70 çiftimizi ziyaret ettik ve bundan sonrada bu ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecek” dedi.

Ziyaretlerden son derece memnun kalan yaşlı yurttaşlarımız da, “Kapımızı birilerinin çalıp halimizi hatırımızı sormaları kadar mutlu bir şey yok. Uygulama sayesinde gençlerimize,  evlilikte uzun yıllar mutlu kalmanın sırlarını aktarma şansı buluyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dediler.

700 bininci gönüllü Bursa’dan

81 il, 303 ilçe, 51 mahalle ve 142 üniversitedeki gönüllü örgütlenmeleri ile toplamda 577 noktada faaliyetlerini sürdüren TEMA Vakfı’nın 700 bininci gönüllüsü Bursa’dan doğaya gönül veren bir üniversite öğrencisi olan Buğra Aydoğdu oldu.

700 bin gönüllüye ulaşılmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı’nın yurt çapındaki gönüllüleriyle, başta toprak olmak üzere, orman, su ve biyolojik çeşitlilik gibi tüm doğal varlıkları korumak için çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Doğal varlıkları koruma çalışmalarında gönüllülerin çok önemli bir rol üstlendiğinin altını çizen Ataç, gücünü gönüllülerinden alan bir halk hareketi olarak daha çok gönüllünün desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

“TEMA Vakfı, her geçen gün büyüyen bir aile olma özelliği taşıyor” diyen Ataç, “700 bininci gönüllümüz Bursa’dan bir üniversite öğrencisi Buğra Aydoğdu oldu. Gençlerin gönüllü olarak doğa koruma çalışmalarında aktif sorumluluk alması bizlere umut veriyor.Kendisinin nezdinde bizlere bu yolu açan kurucularımıza, 26 yıldır emek veren tüm gönüllülerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Marmaris’te, alt ve üst yapı çalışmaları 1.5 yıldır devam eden Burunucu Parkı’nın Temmuz ayı içinde açılacağı bildirildi. Marmaris Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısında, 20 bin metrekare büyüklüğündeki parka, meclis kararıyla adı verildi. Rekreasyon alanının adı, bölgenin yerel halkı tarafından kullanılan ad göz önünde bulundurularak “Marmaris Burunucu Macera Parkı” olarak oy çokluğuyla kabul edildi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, isim konusunda birçok değerlendirmede bulunduklarını söyleyerek, parkın yer aldığı bölgenin yerel deyişle Burunucu olarak ifade edildiğini, bu yüzden Burunucu adı kullanıldığını belirtti. Öte yandan parkta yer alacak oyun grupları nedeniyle macera parkı şeklinde nitelendirileceğini de sözlerine ekledi.

 

Bölgede bir ilk olacak...

Parkta yer alacak oyun grupları bölgede bir ilk olacak.Tırmanma duvarı, macera parkuru, zipline, daha küçük yaş gruplarındaki çocuklara yönelik oyun grupları parkı bölgede ilk kılacak.

Bir diğer gündem maddesi ise park alanına giriş ücretinin belirlenmesiydi.Parkta düzenin sağlanması, oyun alanında yaşanabilecek kargaşanın önlenmesi ve personel, bakım, temizlik gibi bazı giderlerin karşılanabilmesi için park girişinde kişi başı 2.5 TL alınmasına karar verildi.

0 - 6 yaş grubunun yanı sıra, Şehit yakınları, Gaziler ve engelli vatandaşlar parktan ücretsiz yararlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X