Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı sona erdi …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı sona erdi …
Bu içerik 700 kez okundu.

11 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı, yoğun bir şekilde yaşanan 8 ayın ardından dün sona erdi. İlçemiz genelindeki tüm eğitim kurumlarında dün öğrenciler karne/tatil sevinci yaşadı.

176 eğitim kurumunda yaklaşık 23 bin öğrenci ve 2 bin 250 öğretmenin bulunduğu ilçemizde, geçen yıl 11 Eylül’de başlayıp Ocak 2018’de yarıyıl tatiline giren okullarda 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı dün sona erdi.

Dün son kez ders başı yapan öğrenciler, yaklaşık 100 gün sürecek tatile girdiler.

Sona eren eğitim öğretim yılı nedeniyle ilçemiz Gümüşlük Anaokulu, Gümüşlük İlkokulu ve Gümüşlük Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi. Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, ilçemiz merkezindeki okulların müdürleri, Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama ve Gümüşlük Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerinin de katıldığı tören, anaokulu öğrencilerine karne verilmesiyle başladı.

Kaymakam ve diğer protokol üyeleri öğrencilerin bulunduğu sınıfa girdiklerinde ise anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘hoş geldiniz’ gösterisiyle karşılandılar.Milas Kaymakamı Eren Arslan ve protokol üyeleri tarafından 3 ayrı anaokulu sınıfı öğrencilerine karnelerin verilmesinin ardından bu kez Gümüşlük İlkokulu’ndaki karne törenine geçildi.

Burada da temsili olarak birkaç sınıfa giren ilçe protokolü, ilkokulun ardından ortaokul son sınıfta okuyan öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, karnelerin dağıtıldığı sınıflarda öğrencilerden, tatil boyunca dinlenmenin yanısıra her gün belirli saatlerde kitap okumalarını istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X