Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla’nın altyapı sorunları ve gelecek yatırımları konuşuldu

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

Muğla’nın altyapı sorunları ve gelecek yatırımları konuşuldu
Bu içerik 544 kez okundu.

Önemli hibe ve kredi kuruluşlarından olan İller Bankası ve Dünya Bankası’nın Türkiye yetkilileri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette, Muğla’da özellikle büyük bir altyapı yatırımına ihtiyaç duyulduğu belirtilirken, bu eksikliklerin giderilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı büyük projeler konuşuldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Dünya ve İller Bankası yetkililerine ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Gürün; eşsiz doğası, birbirinden değerli 13 ilçesi ile Muğla’nın, dünya ve Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi ve yaşadıkları, hizmet ettikleri şehre kredi ve desteklerle daha fazla proje kazandıracaklarını belirtti.

Ziyarete İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Nejla Akça, Dünya Bankası Sürdürülebilir Şehirler Proje yetkilileri Soraya Goga, Joanna Masic ve John Diuscou katıldı.

Dünya Bankası ve İller Bankasından gelen kafile, Başkan Gürün’e ziyaretinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Nayir, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve MUSKİ Genel Müdürlüğü yetkililerin de katıldığı ve Muğla’nın altyapı sorunları, kredi kapsamında yapılacak işler ve Muğla’nın gelecek yatırımlarıyla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda bir araya geldiler.

 

2018 yılı içinde büyük yatırımlar başlatılacak

“Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında, daha önce Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ile Dünya Bankası arasında yaklaşık 460 milyon TL değerinde bir kredi anlaşması imzalanırken, sağlanan kredi ile tamamlanan projelerin yanı sıra Bodrum, Milas, Marmaris, Kavaklıdere, Seydikemer ve Fethiye ilçelerinde alt yapı projeleri devam ediyor.

2018 yılı yaz ayının sonunda Turgutreis mahallesi AAT ve deniz deşarjı yapımı, Marmaris’e yeni AAT yapımı ve mevcut AAT’nin rehabilitasyonu ve yeni deşarj hattının yapımı, Fethiye ilçesi mevcut kanalizasyon şebeke rehabilitasyonu, Milas-Ören Bölgesi Kanalizasyon Şebeke ve Atıksu Arıtma Tesisinin yapımı, Gündoğan Atıksu Arıtma Tesisleri yapılması başta olmak üzere il genelinde büyük alt yapı projelerinin başlatılacağı açıklandı.

 

246 milyon TL altyapı yatırımı yapıldı

Muğla’da Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girdiği günden bu yana 931 milyon TL yatırım yaptıklarının altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bunların 246 milyon TL’sinin altyapı yatırımı olduğunu belirterek, “İlimizin çok büyük altyapı eksiklikleri bulunuyor. Bunların bir anda ortadan kaldırılması imkânsız. Ancak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin görmediği büyüklükte yatırımlar yaptık. Düğüm olmuş bir bağı teker teker açıyoruz ve şehrimizin eksikliklerine müdahale ediyoruz.İlimizin gelişimine ve değişimine yoğun mesai harcıyoruz.Ülkemizin dünyaya açılan en önemli şehirlerinden biri olan Muğlamız’da gerek yaptığımız gerek yapacağımız yatırımlarla örnek bir kent oluşturuyoruz.Bunları yaparken tüm kredi ve hibe kuruluşlarına müracaat ederek yatırımların artması ve vatandaşların hizmetine sunulması hususunda yoğun çaba sarf ediyoruz.Bu sene içerisinde farklı ilçelerde başlatacağımız büyük yatırımlarla şehrimizin daha modern ve yaşanabilir olma özelliğini arttıracağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X