Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Veteriner Fakültesi ‘açılmış’!

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU

Milas Veteriner Fakültesi ‘açılmış’!
Bu içerik 1917 kez okundu.

8 Haziran Cuma günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi, düzenlenen bir törenle açılmış …

“Mış” diyoruz, çünkü, ne hikmetse, birçok kişinin haberi olmasına karşın, bu açılışla ilgili basına bilgi verilmedi.Gerçi açılış haberi bir gazetede yayınlandı; ancak onların da, başka bağlantılar nedeniyle haberleri olduğunu biliyoruz. Milas’taki diğer basın organlarına haber verilmemiş bile..

Haberi okuduğumuzda ise, bu ‘açılış’ın, Milas’ın çok önem verdiği Veteriner Fakültesi’nin normal bir açılışı olmadığını anlıyoruz.Bu ‘açılış’, sanki iktidar partisi AKP’nin seçim çalışmalarının bir parçası haline getirilmiş. Açılışta kurdelayı kesenlere bakıyorsunuz, AKP İl Başkanı, İlçe Başkanı, Gençlik, Kadın Kolları Başkanları vb. ile AKP’nin milletvekili adayları en başta geliyor.. Arazisi ve binası olmayan Veteriner Fakültesi’ne bunları temin etmek için çok büyük emek harcamış, konuyu gündemde tutmuş, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve bürokratları harekete geçirmek için büyük çaba göstermiş Milas Kent Konseyi bile davetli değil.. Bu Fakülte için çaba harcayan, mesela, halen milletvekili olan Nihat Öztürk de yok; ama AKP’nin 24 Haziran seçimlerindeki adayları var.. Diğer partilerin adayları yok..

Bu yapılan, bir Fakülte açılışı değil, iktidar partisinin seçim propagandası çalışmasıdır. Basına hiç haber verilmemesi bile bunu açıkça gösteriyor. Konuşmalar sırasında, Rektör Harmandar, okula bu yıl 40’ı yerli, 20’si yabancı 60 öğrenci alınacağı bilgisini veriyor sadece. Hepsi bu!..

Kuşkusuz, bunun sorumlusu, bu işi bir partinin seçim propagandasına alet eden, başta Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya olmak üzere bütün ilgililerdir.

Açılışta, nasıl davetli olduklarını bilmiyoruz ama, kentin Belediye Başkanı da yok. Sadece Başkan Yardımcısı orada ve kurdela kesilirken, siyasilerden yer bulamamış kendine.. Üstelik, Fakülte’nin ihtiyacı olduğu gerekçesiyle, Milas Belediyesi de önemli bir arazi tahsis etti bu Fakülte’ye..

Milas’ta 46 yıldır yayın yapan bir gazete olarak, haberi ‘atlamamak’ adına, bunları belirtmeyi gerekli gördük …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-06-11 Bu tür, kentin/ilçenin tamamını ilgilendiren konular, bir siyasi partiye maledilmemeli; partilerüstü bir yaklaşımla ele alınmalıdır. Eğitim, siyasi şov malzemesi olarak kullanılmamalıdır...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X