Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yine, bir milyon öğrenci bir milyon kitapla buluşacak …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Yine, bir milyon öğrenci bir milyon kitapla buluşacak …
Bu içerik 607 kez okundu.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılının sona erdiği ve öğrencilerin karne aldığı gün İş Bankası Milas Şubesi de öğrencilere bir sürpriz yaptı.

‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ ve ‘Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ adlı kitabın dağıtıldığı İş Bankası Milas Şubesi dün cıvıl cıvıl coşkulu çocuk seslerinin çınladığı bir gün yaşadı. Yaklaşık 150 öğrenci, ellerindeki karneleri gösterip kitabı alırken, banka işlemleri için sıra bekleyen vatandaşlar da bu anı görüntülemek için cep telefonlarına sarıldılar.

İş Bankası Milas Şube Müdürü İsmail Avcı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama ise şöyle:

“Çocuklarımızın nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan, çok açılı düşünebilen ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, eğitimde fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulmasının sağlanması amaçlarıyla 2007 – 2008 eğitim öğretim yılı sona ererken, ‘karneni göster, kitabını al’ kampanyası başlatılmıştır. Kampanya ile 10 yılda toplam 12 milyon kitap ilköğretim öğrencileriyle buluşturulmuştur.

11’inci kez gerçekleştirilecek olan kampanyamız ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı ‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ ve Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ adlı kitap, armağan edilecek.Böylece bu yıl da 1 milyon öğrenci 1 milyon kitapla buluşacak.

Her yıl olduğu gibi görme engelli öğrenciler için Braille Alfabesi ile de baskı yapılmış olup, bu kitaplar görme engelli öğrencilere hizmet veren okulların kütüphanelerine şubemizce iletilecektir.

Ayrıca, kampanyamız dahilinde Yatılı Bölge Ortaokulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitim Evlerinde barınan çocuklara da kitap armağan edilecektir.

Bankamızın kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’’ sözleriyle önemini vurguladığı bilim ve teknolojik gelişmelerde mesafe almayı sağlayacak en önemli unsur dünyamıza, doğaya ve evrene dair bilinmeyenleri keşfetme ve merak duygusudur.İnsanoğluna fayda sağlayan tüm adımlar, bilim insanlarının olaylara, nesnelere merakla yaklaşarak; neden, nasıl, ne zaman gibi sorular sorarak, bilimsel yöntemlerle gerçek bilgiye ulaşma çabaları sonucu atılmıştır.

Bu yılki karne kitabı; hayatın devamlılığı için dünya ve doğa ile bağlarını anlayan, bilimi ve hızla gelişen teknolojiyi, doğanın korunması, sürdürülebilir bir geleceğin yaratılması için kullanacak çocuklarımıza destek olmak amacıyla oluşturulmuştur. Doğal yaşam, dünyamız, evren konularının yanı sıra bilim ve teknolojiye dair kısa, öğretici bilgilerin yer aldığı kitabın, çocukların merak etme, sorgulama, araştırma becerilerine katkı sağlayacağı değerlendirilmiştir.

Geleceğimizin teminatı ve gözbebeğimiz çocuklarımızın bu yıl dağıtılan ‘Robotlar Hapşırabilir mi?’ ve ‘Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ adlı kitabı okurken, dudaklarında oluşacak gülümsemenin bir ömür boyu sürmesi umuduyla, tüm çocuklarımıza sağlık içinde geçirecekleri bir yaz tatili dileriz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X