Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Muhtarlar her zaman baş tacımız”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Muhtarlar her zaman baş tacımız”
Bu içerik 528 kez okundu.

AKP Muğla Milletvekili 1. Sıra Adayı M. Yavuz Demir, seçim çalışmaları kapsamında Yatağan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Demir, ilk olarak Yatağan’da 42 milyon 850 bin liralık yatırım bedelli, 118 yataklı yeni devlet hastanesinin “temel hazırlık töreni”e katıldı.

Demir, beraberinde AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Yatağan

İlçe Başkanı Ali Tekin, milletvekili adayları Yelda Erol Gökcan, Kadir Dağlı’yla birlikte ilk olarak Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’i ziyaret etti. Demir ve beraberindekiler daha sonra Yatağan’da 10 yıl önce temeli atılan ancak faaliyete geçirilemeyen Yatağan Meslek Yüksekokulu inşaat ikmal törenine katıldı. Oradan, 1919 yılında İtalyanlarca yapılan ve 2005 yılında kamyon geçişi sırasında hasara uğradıktan sonra Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünce aslına uygun biçimde restore edilen tarihi demir köprüde incelemelerde bulunan heyet, ardından Gazi Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Yurdu, Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yatağan Maden Direktörlüğü ile Milas – Yatağan Karayolu yol genişletme çalışmalarını gezdi. Demir, Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık ve yönetimini de ziyaret ettikten sonra sanayi esnafıyla bir araya geldi.

Demir, daha sonra AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığınca Yatağan’da görev yapan merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına yönelik iftar yemeğine katıldı.

Burada, muhtar konuklara seslenen AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, “Komşumuz Kavaklıdere’ye bakınız. Kavaklıdere AK Parti belediyeciliğiyle yıllardır yönetiliyor.Parkesi olmayan, çok amaçlı salonu olmayan, halı sahası olmayan mahallesi kalmadı.Ancak bir de Yatağan’a bakın.Birçok temel hizmetten bile yoksunuz.AK Parti öncesi ve sonrası Türkiye’yi lütfen bir karşılaştırın” dedi.

Yavuz Demir de iftarda yaptığı konuşmada, bürokraside daha önceki görevi nedeniyle devleti çok iyi tanıdığını, ilk kez seçilen bir milletvekilinin belli bir süre devletin işleyişini öğrenmeye çalışmakla zamanını harcayacağını, ancak kendisinin böyle bir kayıp yaşamayacağını belirterek, “Göreve başlar başlamaz Muğlamıza, Yatağanımıza ve diğer ilçelerimize hizmet yağdırmaya başlayacağız. Ben zaten bu yapının içinden geldim, dolayısıyla devleti tanımakla vakit kaybetmeyip hemen işe başlayacağım.Yapı olarak da telaşlı bir yapım var ve dosya gibi bürokratik işlerle uğraşmayı pek sevmiyorum. Ben, yapılabilir işlerin ve hizmetlerin hemen çözülmesi taraftarıyım” dedi ve Güllük Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Milas ve Güllük’ün muhtarlarıyla sürekli irtibat halinde olduğunu ve imkanlar dahilinde köylere hizmet götürdüğünü dile getirip sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben muhtarlarımızı çok önemsiyorum. Her gittiğim yerde önce muhtarlarımızı ararım, dertlerini dinlerim.Muhtar dostlarıma her zaman çok büyük kıymet verdim.Muhtarlarım her zaman başımızın tacı.Sizlerden ricam, bu dönem parti takıntılarını bir kenara bırakarak, hizmete, yani bana ve partime oy vermeniz.Şahsıma büyük bir teveccüh var ve bunun için oldukça mutluyum” dedi.

İftar yemeği, günün anısına, birlikte çektirilen fotoğrafla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X