Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Festival, muhteşem gösterilerle tamamlandı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Festival, muhteşem gösterilerle tamamlandı
Bu içerik 1179 kez okundu.

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale dönüşen Kültür Festivali’nin bu sene 7’ncisi ile Milaslıların karşısına çıkan dernek yönetimi, eğitmenler ve festivalde görev alan öğrenciler, geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de etkinliklerin son günü olan 10 Haziran Pazar akşamı unutulmaz bir gece yaşattılar.

Gecenin açılış konuşması bu kez, derneğin kurucu başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi olan Emrah Mergen’den geldi. Mergen; “İçinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Bu anlamda tüm ibadetleriniz, dualarınız kabul olsun. Ayrıca bu gecenin ‘Kadir Gecesi’ olması nedeniyle de tüm İslâm âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.

Bu tür festivalleri yapmak zordur. İnanın günlerce, haftalarca, aylarca süren bir hazırlığın ardından çıkıyoruz sizlerin karşısına. Dolayısıyla büyük bir emek ve zaman harcanıyor. Daha da önemlisi sizler bu tür organizasyonlara katılmasanız, destek vermeseniz, gözbebeğiniz yavrularınızı kendi kültürlerini öğrenmeleri için teşvik etmeseniz zaten bizim bu tür organizasyonları düzenlememizin bir anlamı da yoktur. Bu anlamda her zaman söylediğimiz gibi en büyük alkışı sizler hak ediyorsunuz. Hepiniz iyi ki varsınız… Hoş geldiniz” dedi.

Küçükler, gençler ve büyükler kategorisindeki yöresel halk oyunları ekipleri, sergiledikleri performans ile izleyenlerden büyük alkış alırken, müzik eğitmenleri Güngör Tüzün ve Celil Şenyüz ile öğrencileri, geceye renk katan bir müzik ziyafeti sundular.

Kına gecesi, Modern dans, Latin dans ve Türkiye’nin farklı bölgelerine ait halk oyunları ile devam eden gecenin sonunda MİFAD üyeleri ve eğitmenlerden oluşan ekip, festivalin açılışındaki gösteriyi bu kez kapanışında sergilediler. Tribündeki izleyenlerin de katıldığı İç Anadolu Bölgesi’ne ait oyun, ‘Açık Hava Tiyatrosu’nu tam anlamıyla düğün yerine çevirdi.

İlçe M.E.M. ve Halk Eğitim Müdürü’ne özel teşekkür…

Festivalin ikinci gününe katılan Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram anons edilerek, derneğin kurucu başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi olan Emrah Mergen tarafından kendisine bir teşekkür belgesi takdim edildi.

Bu sırada yaptığı konuşmada Mergen; “Eğer kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın desteği olmasa, belki biz bu kadar güçlü olamaz, bu etkinlikle sizlerin karşısına çıkamazdık. Bu anlamda her anlamda katkıda bulunan, başta İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Tunahan Bayram olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” derken, Tunahan Bayram ise, asıl katkının İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından verildiğine dikkat çekerek, “Geldiği günden bu yana birçok farklı projeye imza atan, eğitimde, sosyal ve kültürel projelerde imzası olan Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze kocaman bir alkış istiyorum. Eminim ki bundan sonra da daha büyük katkıları olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X