Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Polisten ‘bayrama özel’ uygulama …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Polisten ‘bayrama özel’ uygulama …
Bu içerik 577 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen bir talimatla, Ramazan Bayramında alınacak trafik tedbirlerine yeni bir uygulama daha eklendi.Sivil kıyafet giyen trafik polisleri iller arasında otobüs yolculuğu yaparak, şoförün kurallara uyup uymadığını denetleyip uymayanlara idari para cezası uyguluyor.

Aralarında Antalya, Denizli, Burdur, Aydın ve Muğla’nın bulunduğu iller arasında, il merkezi ve ilçelerden görevlendirilen trafik polisleri, sivil kıyafetle şehirlerarası yolcu otobüslerine binip şoförün kurallara uyup uymadığını denetliyor.

Geçtiğimiz hafta başlatılan uygulama kapsamında, Muğla Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde görevli bir polis memuru, Aydın-Milas arasında otobüs yolculuğu yaparak şoförü denetledi. Otobüs, Milas Şehirlerarası Otobüs Terminaline geldiğinde, ayağa kalkarak kendisini tanıtan polis memuru, “Değerli vatandaşlarımız. Aydın’dan Milas’a kadar bu otobüste sizlerle birlikte yolculuk yaptım. Yolculuk boyunca otobüsü kullanan şoförümüzün kurallara uyup uymadığını dikkatle takip ettim ve kayda aldım.Ne yazık ki şoförümüz yol boyunca emniyet kemeri takmadı, sürekli cep telefonu ile konuştu.Birçok kurala da uymadı.Ancak sizler de bu konuda şoföre hiçbir uyarıda bulunmadınız.Oysa bu kurallar sizlerin hayatını korumak için konulmuştur.Bir anlamda kendi hayatınız için yolculuk sırasında kurallara uymayan sürücüleri uyarmalısınız” diyerek önce yolcuları, sonra da kurallara uyması için otobüs şoförünü uyardı.

Uygulama nedeniyle bir an şaşkınlık yaşayan yolcular, daha sonra polis memuruna teşekkür ederken, Aydın-Milas arasında otobüsü kullanan ve kural ihlali yapan sürücüye, otobüs terminalinde hazır bekleyen resmi trafik ekipleri tarafından idari para cezası uygulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X