Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Temel kazısı sırasında yol çökünce evde mahsur kaldılar

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Temel kazısı sırasında yol çökünce evde mahsur kaldılar
Bu içerik 746 kez okundu.

İlçemiz Gazipaşa-Firuzpaşa Mahallesi Selobaşı caddesinde kiracı olarak ikamet ettiği evlerinin önünde yapılan temel kazısı sırasında, yolları tamamen çöken Çetin Gönen ve aile fertleri evde mahsur kaldı.

Önceki gün akşam saatlerinde ilçemiz Gazipaşa-Firuzpaşa Mahallesi Selobaşı Caddesi üzerinde meydana gelen olay, evde kiracı olarak ikamet eden Çetin Gönen ve ailesi başta olmak üzere çevredekilerin yüreğini ağzına getirdi.

Bir inşaat firmasına ait kepçe ile temel kazısı çalışması yapılırken, bölgedeki evlerin kullandığı geçiş yolu tamamen çökerken, Çetin Gönen’in ikamet ettiği konut başta olmak üzere çevredeki evlerde de hasar oluştu.

Kalp hastası yaşlı bir kadın ve 3 çocuğun yaşadığı evde mahsur kalan Gönen ailesi ilk şoku atlattıktan sonra Zabıtayı aradı. Gönen ailesinin iddialarına göre, alınan ihbarı değerlendiren zabıta ekipleri bölgeye gelerek incelemelerde bulundu ve çöken yolun ertesi gün öğle saatlerine kadar yeniden yapılacağını söyleyip bu sürede evden çıkmamaları uyarısında bulundu.

Bir maden şirketinde kamyon şoförü olarak çalışan ve önceki gün akşam saat 17’de işe gitmesi gereken Çetin Gönen, evden çıkamadığı için işe gidemediğini, işyerinden durumu anlatarak izin aldığını belirtiyor, ancak olası bir sağlık sorunu veya başka bir problem olduğunda ne yapacaklarını soruyor.

Haberi alan yakınları, Çetin Gönen’in evine geldiler ancak eve yaklaşamadılar. Evin penceresi ve balkonundan görüşme yapan yakınları da ellerinden bir şey gelmediği için geri döndüler. ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X