Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İlk Katar kafilesi Milas-Bodrum Havalimanına indi …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

İlk Katar kafilesi Milas-Bodrum Havalimanına indi …
Bu içerik 845 kez okundu.

Qatar Airways Milas-Bodrum Havalimanına ilk uçuşunu gerçekleştirdi. 111 yolcusu ve uçuş görevlileri, Milas Kaymakamı, Milas Belediye Başkanı, Havalimanı Başmüdürü ve diğer yetkililer tarafından çiçeklerle karşılanırken, uçuşların haftada iki kez karşılıklı olarak Eylül ayına kadar devam edeceği belirtildi.

Katar’ın başkenti Doha’dan kalkan uçak, Milas-Bodrum Havalimanı’na iniş yaparken, yolcular ve mürettebat çiçeklerle karşılandı. Dünyanın farklı ülkelerinden ülkemize gelen misafirler; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan, Katar Havayolları yetkilileri başta olmak üzere diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Yapılan açıklamada, Qatar Airways’in, yedi ay içinde ilk uçuşunu gerçekleştirdiği üçüncü Türkiye destinasyonu olan Bodrum’dan sonra Antalya’ya direkt seferlere başlayacağı bildirildi.

Seferler, Airbus A320 ile 28 Eylül’e kadar haftada iki kez gerçekleşecek. Öte yandan Milas-Bodrum Havalimanı’nın, Qatar Airways’in Türkiye’ye açılan altıncı noktası olduğu belirtildi.

Katar’ın başkenti Doha’dan Milas-Bodrum Havalimanı’na ilk aktarmasız uçuş gerçekleşirken, havayolunun Türkiye’deki altıncı ve yedi ay içinde ise üçüncü destinasyonu olduğu belirtildi. Airbus A320 ile gerçekleşen Qatar Airways QR317 seferi, Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan dün sabah saat 07:15’te ayrılıp aynı gün saat 11:55’te Milas-Bodrum Havalimanı’na ulaştı.

Havayolu, Bodrum’a direkt uçuşların başlamasından bir gün sonra da Antalya’ya sezonluk ve direkt uçuşlarını gerçekleştirmeye başlayacak.

Qatar Airways Havayolları yetkilisi Ferit Aksun, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün, yedi ay içindeki üçüncü yeni Türkiye destinasyonumuz olan Bodrum’a gerçekleştirdiğimiz ilk uçuşumuz, Türkiye’ye olan bağlılığımızı gösteriyor. İş ve tatil amaçlı seyahat eden yolcularımız, bu ülkenin sunduğu tüm deneyimlere büyük ilgi gösterdiği için, Türkiye’ye gerçekleştirdiğimiz hizmetler için çok fazla talep alıyoruz. Yolcularımıza, tatil sezonu başlarken güzel tatil beldesi Bodrum’u ziyaret etme fırsatı sunacağımız için çok heyecanlıyız. Bodrum yolcuları artık ödüllü Doha - Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) ile hızla genişleyen rotalarımızdaki herhangi bir noktaya sorunsuz seyahat edebilecek.”

Yapılan konuşmanın ardından karşılama töreni, katılımcıların birlikte pasta kesmesiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X