Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla İnce Düşünüyor

ÖNDER Haber / Hüseyin AÇAR

Muğla İnce Düşünüyor
Bu içerik 618 kez okundu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 12 Haziran Salı günü Muğla’da Binlerce Muğlalı’yı hitap etti.

Muğla’da coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce özellikle ülke ekonomisi ile ilgili mevcut hükümetin tablosunun oldukça karanlık olduğunu söyledi.Konuşmasını video gösterisi ile destekleyen Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde yapacağı çalışmaları ayrıntılarıyla kendisini dinleyen Muğlalılarla paylaştı.

Yöresel Muğla diliyle zaman zaman Muğlalılara hitap eden Başkan Adayı Muharrem İnce yaklaşık 1 saat süren konuşmasında Muğla’nın miting anlamında bugüne kadar gittiği diğer illere göre bir numara olduğunu söyledi.

Bir vatandaşın, tütün ekimindeki kısıtlamaları hatırlatması üzerine, kendisinin de tütüncü bir aileden geldiğini, annesiyle birlikte gece 04:00’de kalkıp tütün kırmaya gittiklerini anlatan Muharrem İnce, tütüncülüğün dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu belirterek, bu sorunu kesinlikle çözeceğini, Recep Tayyip Erdoğan’ın tütün ekiminin kısıtlanmasını tütünün zararlarına dayandırdığını belirterek, Adıyaman’daki tütün üreticilerine de söylediği şeyi tekrarladı ve “Türk tütünü zararlı da Amerikan tütününde vitamin mi var?” diye sordu. İktidara geldiğinde tütün ekimindeki kısıtlamaları kaldırarak, ülkeyi Amerikan tütününe mahkum eden anlayışı yok edeceğini belirtti.

AKP İktidarının kendisi ile ilgili söylemlerine de değinen Muharrem İnce en çarpıcı konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek yaptı.“Dilediğin TV Programında dilediğin zamanda seninle programa çıkarım yeter ki sen karşımıza çıkacak cesareti göster” dedi.

Konuşması sonrasında Muğlalılara teşekkür eden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Osman Gürün, özgürlük kuşlarını Muğla semalarına bıraktılar.

Engelli bir kadın vatandaşımızın çiçekler verdiği Muharrem İnce’ye son olarak Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından yöresel giysiler giydirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X