Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Havalimanında bayram yoğunluğu…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Havalimanında bayram yoğunluğu…
Bu içerik 568 kez okundu.

15 Haziran’da başlayacak ve 3 gün boyunca devam edecek Ramazan Bayramı dolayısıyla Milas-Bodrum Havalimanı’nda yoğun bir hava trafiği yaşanıyor. Dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelen yabancı konukların tatil için tercih ettikleri komşu ilçe Bodrum da bu hareketlilikten oldukça memnun…

 

15 Haziran 2018 Cuma günü başlayacak olan ve üç gün boyunca devam edecek olan Ramazan Bayramı öncesinde şehirlerarası otobüs terminalleri, tren garlarında olduğu gibi havalimanlarında da gözle görülür bir yoğunluk yaşanıyor. 14 Haziran 2018 Perşembe günü yani Arife günü yarım günlük mesainin ardından başlayacak olan bayram tatili için havalimanlarındaki iç hatlarda olduğu gibi tatilini ülkemizde geçirmek isteyen Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu konuklar da dış hatlarda yoğunluk oluşturuyor.

Tatilin başlangıcı ile birlikte Milas-Bodrum Havalimanı’nda uçuşlara ek seferler ilave edildi. Bu uçuşlarla özel uçuşlar birleşince son günlerde bölgemize gelen iç hat ve dış hat yolcu sayısı kat be kat arttı. Yetkililer, bayram öncesi alınan tedbirlerin, bayram sonunda yaşanması beklenen yoğunluk için de şimdiden alındığını belirtti.

Tatilcilerin Havayoluyla Bodrum’a gelmesiyle, Milas-Bodrum Havalimanı’nın iç hatlar terminalinde yaşanan hareketlilik gözle görülürken, Milas-Bodrum Havalimanı’nın önünde zaman zaman uzun araç kuyrukları oluştuğu gözlemleniyor.

 

HAVALİMANI’NDA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ…

 

Okulların tatil olması ve yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle tatilciler Bodrum’a akın ediyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Bodrum’a akın eden tatilciler nedeniyle karayolundaki trafik zaman zaman durma noktasına gelirken, sahillere akın eden yerli ve yabancı turistler nedeniyle plajlar ve sokaklar oldukça kalabalıklaştı.

Milas-Bodrum Havalimanı’nda artan yoğunluk nedeniyle, havalimanında görevli emniyet güçleri de güvenliği, en üst düzeye çıkardılar. Tatilin gelmesini dört gözle bekleyen turizmciler ise şimdiden ilçeye akın eden tatilcilerle otelleri yüzde 90 doldurdu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X