Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’ta bayram hazırlıkları…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Milas’ta bayram hazırlıkları…
Bu içerik 743 kez okundu.

Ramazan ayı bugün tutulacak oruçla sona eriyor ve yarından itibaren 3 gün sürecek Ramazan Bayramı başlıyor.İslam Âlemi, 15 Haziran sabahı Bayram Namazı ile birlikte üç günlük bayram tatiline başlayacak.Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de yaklaşan bayram nedeniyle mevcut önlemlere ilave önlemler alındı.

 

14 Haziran 2018 Perşembe günü yani bugün resmi kurumlar yarım gün mesai yapacak ve öğleden sonra memurlar da bayram tatiline başlarken, İlçemizde, 15 Haziran 2018 Cuma günü sabah saat: 05.31’de kılınacak Bayram Namazı ile birlikte 3 gün sürecek olan Ramazan Bayramı da başlamış olacak.

Milaslılar, Ramazan Bayramı için tatlı bir telaş içinde hazırlıklarını sürdürürken, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ve dönüşü sırasında meydana gelen trafik kazaları için İç İşleri Bakanlığı, kazaların önlenmesi, vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması, kazaların en aza indirilmesi amacıyla mevcut tedbirlere yenilerini ekledi.

Bakanlığın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgede, 15 Haziran’da başlayacak olan Ramazan Bayramı tatili süresince kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, belirli aralıklarla resmi ekipler görevlendirilecek. Trafiğin yoğun olduğu ve kazaların sıklıkla meydana geldiği saatlerde ise trafik denetimlerinin yoğunluğu arttırılarak, ekiplerin görünür olması sağlanacak.

Otobüslerde emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verilecek ve yolcuların, olası bir trafik kazası sırasında devrilen otobüsten dışarı savrulmalarının önlenmesi amacıyla emniyet kemeri kullanmaları konularında bilgilendirilecek.Varış noktası dikkate alınarak otobüslerde yedek şoför olup olmadığı kontrol edilecek.

Bununla birlikte, bayram tatili boyunca radarla hız denetimleri, hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı yerlerde yapılacak.“Tuzak Radar” algısına neden olacak yöntemler ile radar araçları gizlenerek denetim yapılmayacak.

Milas’ta da bayram için ek önlemler alındı…

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, bayram tatili nedeniyle evlerinden ayrılacak vatandaşları, evlerinden çıkarken gerekli tedbirleri almaları için uyardı.

Bayram tatili nedeniyle ev ve işyerlerinin uzun süre kapalı olacağını, bu nedenle evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının artabileceğini değerlendirilen Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, bu tür olaylara karşı sıklıkla uygulamalar yapılacağını, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde; kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı mevcut tedbirlere yenilerinin ilave edileceğini belirtti.

Milas Belediyesi ise bayram nedeniyle kendi sorumluluk alanlarında zabıta aracılığıyla işyeri denetimi başta olmak üzere diğer tedbirleri alacağını duyurdu.Karayolları için alınan tedbirler; havalimanı, vapur iskeleleri ve tren garlarında da arttırılarak alınacak.

Resmi bayramlaşma programı…

Her yıl olduğu gibi bu bayramda da Milas Kaymakamlığı’nca yapılacak bayramlaşma programı şöyle:

Bayramın birinci günü saat: 11.00-11.30 arası Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu(Migros üstü),

Saat: 11.30-11.50 arası Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü,

Saat: 12.00-12.15 arası M. Önol Karadeveci Özel Rehabilitasyon Merkezi,

12.15-12.30 arası Milas İlçe Jandarma Komutanlığı,

12.30-12.45 arası Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği’ndeki personel ile bayramlaşma,

12.45.13.00 arası 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi personeli ve yatan hastalarla bayramlaşma.

BAYRAM MESAJLARI…

Ramazan Bayramı dolayısıyla Muğla Valisi Esengül Civelek bir mesaj yayınladı. Vali Civelek’in mesajı şöyle:

“Yardımlaşmanın, dayanışmanın, paylaşmanın, sevginin, şefkatin, merhametin ve hoşgörünün doruğa ulaşarak toplumsal yaşama yansıdığı, rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisiyle Muğlalı hemşerilerimiz ile bayramlarını ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, sağlık, huzur, mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini dilerim.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın bayram mesajı…

Ramazan Bayramı nedeniyle Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yayınladığı mesaj şöyle:

“Mübarek Ramazan ayının manevi iklimini Milas’ta birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadık. Bayramlar, insanların birbiriyle kaynaştığı, beraberlik duygularının pekiştiği, hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği çok özel günlerdir. Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi duyguların yoğun olarak yaşandığı, halkımızı birbirine bağlayan coşku ve sevinç günleridir. Terör belasının son bulduğu, şehit ailelerinin ve halkımızın artık acıları değil, sevgiyi paylaştığı bir bayram olmasını umut ediyorum.  Haksızlıkların son bulduğu, adaletin herkes için olduğu,  bütünleşen bir Türkiye diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X