Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas-Bodrum Havalimanı’nda oy verme işlemi sürüyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Milas-Bodrum Havalimanı’nda  oy verme işlemi sürüyor
Bu içerik 757 kez okundu.

Yurt dışında yaşayan seçmenler, 24 Haziran’daki milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için 7 Haziran 2018 tarihinden itibaren oy vermeye başladılar. 3 milyonu aşan yurt dışındaki seçmenler, 24 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 17’ye kadar oylarını kullanabilecekler. Milas - Bodrum Havalimanı’nda da yoğun bir şekilde oy verme işlemi sürüyor.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) yapılan açıklamaya göre, yurt dışında kayıtlı seçmenler, 7 - 19 Haziran tarihleri arasında temsilciliklerde kurulacak sandıklarda ya da 7 - 24 Haziran tarihleri arasında gümrük kapılarında oy kullanabilecek.

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı herhangi bir kişi, dilediği temsilcilikte ya da gümrük kapısında oy kullanma hakkına sahipken, gümrük kapılarında 7 Haziran Perşembe günü saat 08’den itibaren oy verme işlemleri başladı.Oy verme işleminin devam ettiği sandıklar, 24 Haziran 2018 Pazar günü saat 17.00’da kapanacak.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin Milas-Bodrum Havalimanı’nda oy verme işlemi 7 Haziran 2018 Perşembe günü sabah saat: 8.00 itibariyle başladı. Yurtdışında yaşayan seçmenler için Milas-Bodrum Havalimanı geliş katında belirlenen iki alana konuldu.

Üç vardiya halinde görevlilerin bulunduğu sandıklarda oy kullanan seçmenler, tatil günleri dahil 24 saat süre ile oy kullanılabilecekler.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda oy verme işlemi 30 Haziran Cumartesi günü saat 08’de başlayacak ve 8 Temmuz Pazar günü saat 17’ye kadar devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X