Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Resmi bayramlaşmaya ‘seçimin bereketi’ yansıdı …

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Resmi bayramlaşmaya  ‘seçimin bereketi’ yansıdı …
Bu içerik 523 kez okundu.

Milas Kaymakamlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramı için de resmi bayramlaşma töreni yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda oldukça az sayıda katılımla gerçekleşen bayramlaşmaya bu kez, yaklaşan seçimler nedeniyle siyasiler bir hayli rağbet etti.

Milas Kaymakamı, Milas Belediye Başkanı, bazı sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek yöneticileri, az sayıda muhtarın yanı sıra çoğunlukla resmi daire amirlerinin katılımıyla gerçekleşen resmi bayramlaşmalar, bu sebeple katılanlara adeta eziyet gibi görünmeye başlamıştı. Devlet ile vatandaşı buluşturmak, bayramlaşmalarını sağlama ve ilçedeki birlik ve beraberliği arttırmak için düzenlenen bu törene ne yazık ki bugüne kadar vatandaş hiç katılmazken, yıllarca sayıları azalan katılımcılar yüzünden kimi zaman iptal edilmesi bile düşünülen resmi bayramlaşma bu kez oldukça renkli geçti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz, Garnizon Komutanı Hava Sitem Albay Cenk Erataç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Tomakin, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek ve İlknur Öner, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukçuoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, siyasi partilerin ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve az sayıda mahalle muhtarının katıldığı bayramlaşmada, katılımcıların bayramını kutlayarak söze başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçemizde böyle bir birlik ve beraberliğin sağlanmış olmasından son derece mutlu olduğumu bilmenizi istiyorum. Rabbim bu birlikteliği daha güçlendirsin ve ülkemizin her karışına da yayılmasını nasip etsin. Bu vesileyle burada bulunlar başta olmak üzere tüm halkımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”

Kaymakam Arslan tarafından yapılan bu konuşmanın ardından törene katılan ilçe protokolü sırasıyla; Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas İtfaiye Grup Amirliği ve 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi personeli ve hastanede yatan hastaları ziyaret ederek bayramlaştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X