Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Türkiye artık kendi özüne dönecek!”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

“Türkiye artık kendi özüne dönecek!”
Bu içerik 1631 kez okundu.

CHP Milas İlçe binasının bulunduğu Arastapark’ta vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, ülkemizin bir asra yakın tarihinde AKP iktidarının 16 yılda yarattığı tahribatı ortadan kaldırarak, her alanda Türkiye’nin yeniden inşa edileceğini belirterek; Türkiye, 25 Haziran’da yeni bir değişime uyanacak. Bu değişimin önünde kimse duramayacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı dinlemek için kalabalık bir yurttaş topluluğunun beklediği Arastapark’a, açıklanan saatten yarım saatlik bir gecikme ile gelen Tezcan ve beraberindekiler, önce Milas Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret ederek bir süre gazilerle görüştüler.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milletvekili Adayları Mürsel Alban, Suat Özcan ve Av. Yamaç Kaya’nın yanı sıra, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, ilçemizdeki çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, mahalle muhtarları ve kalabalık bir yurttaş topluluğun katıldığı toplantıda, ilçe başkanı Çöllüoğlu ve İl Başkanı Zeybekoğlu, kalabalığı daha fazla bekletmemek için kısaca ...

konuklara ve katılımcılara teşekkür ederek sözü Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a bıraktılar.

 

“Anadolu, artık ‘tamam’, ‘bitti bu iş’ diyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, uzun bir konuşma yaparak 16 yıllık AKP iktidarının ülkeyi nereden nereye getirdiğini örneklerle anlatarak, “Sevgili Milaslı kardeşlerim. Ben sizlere bir müjde vermek için geldim.Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. Bir tarafta genel başkanımız, bir tarafta cumhurbaşkanı adayımız, bir tarafta milletvekili adaylarımız, il ve ilçe başkanlarımız, büyükşehir belediye başkanlarımız ve diğer il ve ilçe belediye başkanlarımız, 7/24 sokakta, halkın içerisinde inançla, canını dişine takmış çalışıyoruz. Bu saydıklarımın dışında daha güzel bir şey var, o da Anadolu’nun her köşesinde vatandaş ayağa kalkmış, artık ‘tamam’ diyor, ‘bitti bu iş’ diyor. Anketler, 16 yıl sonra Türkiye’de bir büyük özlemin gerçekleşeceğine işaret ediyor. Sadece kâğıt üzerindeki anketler değil, alanlar, meydanlar, miting meydanları ve dışarıda sesini çıkarmaktan korkan bürokratlar, kapı arkasında ‘biz de sizinleyiz’ diyor” diyerek söze başladı ve şöyle devam etti:

 

“Türkiye, yüzde yüz bir değişimin eşiğinde…”

“Bakın bugün ilk defa oy kullanacak olan gençler, aklı ermeye başladığı günden bugüne bir tek adamın sesini duydu, yüzünü gördü. Hangi televizyon kanalını açarsanız açın bir adam konuşuyor. Sadece konuşmakla kalmıyor, kendini iktidara taşıyan halkını azarlıyor.Kendisinden başka herkesi aşağılayan birini gördü.Ne yazık ki gençliğin büyük bir bölümü sadece bir adamı gördü.Artık yeni bir yüz ve yeni bir sesi görmek-duymak istiyor. Çünkü o ses ve o yüz artık milleti sıktı. Millet, ‘sıkıldık’ diyor.Yani artık ‘tamam’ diyor.

Artık bu; huzurun, kardeşliğin, adaletin, toplumu kutuplaştıran, her alandaki özgürlüğü kısıtlayan bu anlayıştan bıktı, sıkıldı.Artık bunları sağlayacak yeni bir yönetim istiyor.Canla-başla ve umutla 25 Haziran sabahını bekliyor insanlarımız.

Bizim iktidarımızda siyasetin dili değişecek.İktidarın dili ve üslubu değişecek, bir de siyaset gençleşecek.Genel başkanımız, güçlü bir kadro ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde nasıl bir siyaset yapılacağını gösterecek.Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi’ni güçlü bir şekilde meclise taşıyacak olan da sizlersiniz.Elbette bununla işimiz bitmeyecek.Sonra da cumhurbaşkanlığı makamında, milletin içinden gelen biri, geldiği yeri unutmayan, halkın dilinden konuşan genç ve dinamik bir arkadaşımızı, yani Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı yapacaksınız.Saraylarda oturup milleti eziyet içerisinde yaşatan bir yönetim değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Çankaya Köşkü’nden bu ülkeye huzur sağlayacak bir anlayışı işbaşına getireceksiniz.

Buraya gelirken Muharip Gaziler Derneği’ne uğradık.Allah, Şehitlerimize gani gani rahmet eylesin.Gazilerimize de sağlıklı ve uzun bir ömür versin. Onlar için dua edeceğiz, ancak bu dünyada da onlar için yapmamız gereken görevler var. Türkiye son dönemlerde öyle ayrıştırıldı ki; 15 Temmuz Şehidi, Gazisine ayrı, terör şehidine ya da gazisine ayrı muamele eden bir ülke haline geldi. Ne yazık ki bu AKP iktidarı Şehitler ve Gaziler arasında da bir ayrıştırma yaptılar.Vatan için canını verenler, gazi olanlar arasında ayrım yapmanın sakıncalarını ortadan kaldıracağız.

Ne yapacağımızı biliyoruz.Her şeyi kalem kalem yazdık, araştırdık-inceledik, tarafların görüşlerini aldık.İktidara geldiğimizde 5 yılda Türkiye bugünkü halinden çok daha farklı bir ülke konumuna gelecek. Kişi başı düşen Milli Gelir 5 yıl sonra 15 bin dolar olacak. 2035 yılında ise bu rakam 35 bin dolara çıkacak. Türkiye, dijital döneme girecek.Artık çocuklarımız, gençlerimiz çağa uygun metotlarla büyüyecek, yetişecekler.Eğitim sistemini baştan aşağıya değiştireceğiz.Tam gün esasına dayalı bir eğitim sistemi olacak. Çocuklarımız sabah makul bir saatte okula gelecek, akşam hava kararmadan evlerine dönecekler. Sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini okullarında yiyecekler.Artık anne-babalar çocuklarının beslenme çantası ne koyacağını düşünmeyecek.

Tarımda sil baştan her şey değişecek.Girdi maliyetleri düşürülerek, çiftçinin para kazanması sağlanacak.Mazot 3 liradan çiftçiye verilecek.Üreten bir ülke olacağız.Çünkü bu ülkenin ayağa kalkması, dışa bağımlılıktan kurtulması için üretim şart. Türkiye artık canlı hayvanını, samanı, başka ürünleri dışarıdan ithal eden ülke olmaktan kurtulacak.

Bu bölge aynı zamanda turizm bölgesi… Gördüğümüz kadarıyla turizm tesisleri yıpranmış durumda ve biz onlara yeni krediler sağlayarak, tesislerini yeniletip diğer ihtiyaçlarını karşılatarak, yılda 60 milyon turist ve 60 milyon dolar gelir getiren bir sektör haline gelmelerini sağlayacağız.

Asgari ücret en az 2200 lira olacak. Prim borçlarının faizlerini silerek, ödeme kolaylıkları sağlanacak, hastane kapılarında prim borcu var diye sağlık hizmeti almama dönemini bitireceğiz

400 bin atanamayan öğretmen var. İlk önce 180 bin öğretmen atanacak, hemen ardından ikinci aşamada da diğerleri atanacak. 80 bin civarında atama bekleyen ziraat mühendisi ve veteriner var. İlk etapta bunların 40 bini atanacak, diğer yarısı da ikinci aşamada atanacaklar. Böylelikle 6 milyon işsizler ordusu yaratan bu iktidara, sağlayacağımız kaynaklarla oluşturacağımız yeni iş alanlarında işsizliğin nasıl önleneceğini göstereceğiz.

Türkiye’nin bugün dış borcu 450 milyar dolara ulaştı.Ne yaptılar ki bu borcu milletin sırtına yüklediler?Bırakın yapmayı, yapılanları da sattılar, satmaya da devam ediyorlar. Yaratılan tüm olumsuzlukları 25 Haziran sabahından itibaren geride bırakacağız.”

Genel Başkan Yardımcısı Tezcan’ın konuşmasının ardından alanda toplanan kalabalık uzun süre tezahüratlarda bulundu. Bu arada Milaslılar, genel başkan yardımcısı ile hatıra fotoğrafı çektirmek istedi ve genel başkan da bu istekleri geri çevirmedi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Raşit Menekşe     0000-00-00 TA MAAAMmm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X