Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘MİFAD Yaz Okulu’ başlıyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

‘MİFAD Yaz Okulu’ başlıyor
Bu içerik 691 kez okundu.

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD), geçtiğimiz yıllarda başlattığı yaz okulu etkinliğini bu sene de sürdürüyor. Her yıl farklı etkinlik programıyla Milaslıların karşısına çıkan MİFAD, kayıtların başlamasıyla birlikte, yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

MİFAD ve Milas Sanat Merkezi tarafından, çalışan anne ve babaların yaz döneminde gönül rahatlığı ile çocuklarını gönderebilecekleri ‘Yaz Okulu’ programı kayıtları Milas Sanat Merkezi’nde başladı.  

Okulların tatil olmasıyla birlikte özellikle çalışan anne-babalar için en önemli sorunlardan biri de, çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, aynı zamanda da onların sosyal gelişimine katkıda bulunacak, içerisinde çeşitli etkinliklerin yer alacağı bir ‘Yaz Okulu’nu bulmaktır.

Kurulduğu günden bugüne sürekli farklılıklar ve farkındalıklar yaratan, gerçekleştirdiği etkinliklerle adından sıkça söz ettirmeyi başaran MİFAD, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Milas Sanat Merkezi bünyesinde Yaz Okulu etkinlikleriyle, ailelerin bu kaygısını ortadan kaldırırken, çocukların da eğlenerek öğrenebileceği ve mutlu olabileceği bir program hazırladı.

İlçenin tek sanat merkezi olma özelliğini taşıyan ‘Milas Sanat Merkezi’nde bu yaz, hafta içi her gün ilkokul ve ortaokul yaş düzeyindeki çocuklara; Halk Oyunları, Modern Dans, Geleneksel Çocuk Oyunları, Yaratıcı Çocuk Oyunları, Temel Jimnastik, Görsel Sanatlar ve Satranç gibi etkinliklerle dolu dolu bir program sunulacak.

MİFAD Yaz Okulu’nda, alanında uzman olan kadrosu ile çocuklara, eğlenerek öğrenecekleri birçok faaliyet sunulurken, ailelerin (0.252)512 8877 ve (0505) 269 0921 numaralı telefondan konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilecekleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X