Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Sigara izmariti az kalsın faciaya neden oluyordu …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Sigara izmariti az kalsın faciaya neden oluyordu …
Bu içerik 591 kez okundu.

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerindeki otluk alanda, söndürülmeden atılan bir sigara izmaritinden çıktığı sanılan ve elektrik...

direklerine sıçramaması için yoğun çaba harcanan yangın neyse ki kısa sürede söndürülerek ucuz atlatıldı..

Bugüne kadar yapılan tüm uyarılara rağmen, çıkan yangınlarda; kaybolup giden milli servetimiz, oksijen kaynağı olan ağaçlarımız, o bölgede yaşayan diğer canlıların yok olması ve en önemlisi de doğanın tahrip olmasına karşın halâ toplumsal bir bilinç oluşmadığına ne yazık ki tanık olmaya devam ediyoruz.

Sıcak yaz aylarında kırılıp atılan şişeler, piknik alanlarında söndürülmeden bırakılan mangal ateşleri, söndürülmeden fırlatılan bir sigara izmaritinin nelere malolduğunu defalarca görmemize, duymamıza rağmen aynı şeyleri toplumun büyük bir bölümü olarak yapıyor olmamız anlaşılır gibi değil.

Benzer bir durum dün yine az kalsın ilçemiz Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerindeki bir otluk alanda yaşanıyordu. İlk belirlemelere göre söndürülmeden atılan bir sigara izmaritinden çıktığı sanılan yangına, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas İtfaiye Grup Amirliği ekipleri kısa zamanda müdahale etti. Yangın büyümeden söndürülürken, alevlerin özellikle yakın mesafedeki elektrik direklerine ulaşmaması için yoğun bir çaba harcandı.

Yangının söndürülmesi üzerine çevre sakinleri derin bir oh çekerken, yapılan sorumsuzluğu anlamanın mümkün olmadığını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X