Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kaymakam Arslan, onlarca çocuğu sevindirdi …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Kaymakam Arslan, onlarca çocuğu sevindirdi …
Bu içerik 479 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, okulların kapanmasından kısa bir süre sonra, ilçemiz merkezi ve tüm mahallelerdeki başarılı ancak dar gelirli ailelerin çocuklarına bir mektup yazarak, kendisinden karne hediyesi olarak ne istediklerini sordu. Kaymakam Arslan’a mektupla dönüş yapan öğrencilerin istekleri eksiksiz olarak yerine getirildi.

İlçe merkezi ve bağlı mahallelerin ilk ve orta dereceli okullarında eğitim-öğretim gören başarılı öğrenciler, Kaymakam Arslan tarafından ödüllendirildi.Dar gelirli ailelerin çocukları olan bu başarılı öğrencilerin bazıları bisiklet, bazıları tablet, bazıları da diz üstü bilgisayar istediler.Başarılı öğrencilerin isteklerini geri çevirmeyen Milas Kaymakamı Eren Arslan büyük bir özveri göstererek, kendisine mektupla dönüş yapan tüm çocukların talebini yerine getirdi.

Aileleriyle birlikte Ramazan Bayramı arifesinde Kaymakamlık toplantı salonunda Milas Kaymakamı Eren Arslan ile bir araya gelen çocuklar, bir anlamda bayram hediyelerini de almış oldular.

Kaymakam Arslan, çocuklara hediyelerini dağıtmadan önce kısa bir konuşma yaparak; “Sizler bizim, dolayısıyla bu ülkenin geleceğisiniz. Sizler iyi bir eğitim alarak yetişecek ve gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaksınız.Bugün bizim bulunduğumuz bu makamlara sizler gelecek, ülkemize ve milletimize hizmet edeceksiniz.Ülkemizin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında sizler de katkıda bulunacaksınız.Bu anlamda bütün çocuklarımızın, gençlerimizin en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak, bugünün büyükleri olan bizlerin görevidir.Sizleri gerçek anlamda önemsiyor, değer veriyor ve geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Biliyoruz ki sizler de buna karşılık olarak ahlaklı, sorumluluk sahibi, ülkesini ve milletini seven insanlar olarak, ona hizmet etmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaksınız. Çağın bilim ve teknolojideki hızına ayak uyduracak, hatta bütün dünyayı kıskandıracak başarılara imza atacaksınız. Yarın Mübarek Ramazan Bayramı… Dolayısıyla sizlerin, ailelerinizin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini ve gelecek yıllarda bugünden daha büyük başarıları yakalamanızı diliyorum” diyerek, çocuklara hediyelerini dağıttı.

Çocuklar da Milas Kaymakamı Eren Arslan’a teşekkür ederek, gelecek yıllarda anne ve babalarının övüneceği bir evlat olacakları sözünü verdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X