Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP Milas İlçe Örgütü ve Adaylar mahalle çalışmalarını sürdürüyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

CHP Milas İlçe Örgütü ve Adaylar mahalle çalışmalarını sürdürüyor
Bu içerik 601 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü, 24 Haziran Milletvekili genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, çalışmalarını birkaç koldan ara vermeden sürdürüyor. CHP’liler, bu çalışmalar kapsamında Menteş, Fesleğen, Çiftlik, Pınararası ve Karacahisar mahallelerindeki seçmenlerle bir araya gelerek, partilerine ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye oy istediler.

İlk ziyaret Menteş mahallesine…

CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve 2’nci sıra Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, 24 Haziran’a sayılı günler kala siyasi çalışmalara ara vermeksizin devam ediyorlar.

Hafta sonunda ilk ziyareti Menteş mahallesine yapan CHP grubu, mahalle kahvesinde vatandaşlara hitap ederek, mevcut hükümetin artık bu millete faydalı olamadığını, ekonominin dibe vurduğunu, köylünün tarımdan koparılarak işsizliğe mahkûm edildiğini dile getirdiler.

 

İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, “Gençlerimiz kendilerine daha güvenli, sigortalı bir iş aramaya çıkmışlar. Köylerine bayramdan bayrama geliyorlar. Oysa bu bölgedeki topraklar o kadar verimli ki, bir yılda üç ürün kaldırabilirsiniz. Ne yazık ki tarlalarımız atıl vaziyette duruyor. Bu hükümet görevi koalisyon hükümetinden devralırken yasakları, yolsuzluğu ve yoksulluğu ortadan kaldıracağım dedi, 16 yıl sonra ülkeyi olağanüstü hal ile yönetilir duruma getirdi. ‘Tek parti’ iktidarı ‘tek adam’ yönetimine dönüştü. Öyle ki meclisi bile fesih edebilecek güç tek bir kişinin iki dudağının arasına bırakıldı.16 Nisan’da yapılan referandum ile yeni bir yönetim şekline geçmeye mecbur bırakılıyoruz.Eğer seçimleri mevcut iktidar ve Erdoğan kazanırsa, parlamenter sistem ve demokrasiyi terk edeceğiz, yeni yönetim sistemi başkanlık sistemine geçiş yapacağız.

Bugün Ortadoğu’nun savaş alanı haline dönmesinde Saddam’ın, Esat’ın, Kaddafi’nin oradaki diktatörlerin rolü çok büyüktür.Bunlar da seçimle işbaşına geldiler ama hiç birisi ülkelerine refah getiremedi. O nedenle şimdi önümüze gelen fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sizlerden Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye destek vermenizi bekliyorum” dedi.

İlçe Başkanı Çöllüoğlu’nun ardından söz alan 2’nci sıra Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan ise şunları söyledi:

“ 9,5 yıl Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığını yaptım. Şimdi de partim beni sizlerin karşısına milletvekili adayı olarak çıkardı. Benim için her iki görev de çok kutsal... Yetişme tarzımız gereği toplumun ve devletin bize verdiği görevleri kutsal gördük.Başarılı olup olmadığımız sizlerin takdiridir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilimiz ve ilçemizde 2009’dan bu yana yükselen bir grafiği vardır. Bu yükselişte biraz payımız varsa kendimizi mutlu hissederiz.

Cumhurbaşkanımızın baskın bir seçim kararıyla elbette her parti kendi milletvekili adayını belirleyecekti.Yönetim kurulumuza, kadın ve gençlik kollarımıza, tüm örgütümüze ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.Seçim takvimi açıklandıktan sonra Muğla’nın bütün ilçelerini gezdim.Gördüğümüz tablo Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye, ‘Millet İttifakı’nı oluşturan; CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’ne yoğun bir ilgi var.

16 yıldır işbaşında bulunan AKP ve Erdoğan’ın yoruldukları ve artık topluma bıkkınlık verdikleri bir süreci yaşıyoruz. Bunun nedenlerini şöyle açıklamak mümkün. Kamunun, kurum ve kuruluşların yönetilmesindeki beceriksizlikleri ve Cumhuriyet değerlerinin sürekli zayıflatılması… Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ilkesine iyi bakılmaması... Kutuplaştırma, ayrıştırma, senci-benci yaklaşımlarla vatandaşlar arasında güvensizlik yaratma gibi tavırlar yüzünden vatandaşlarımız arasında hükümete karşı bir bıkkınlık, isteksizlik var. Siyasi ve hukuksal olarak sürekli bir karmaşa var. Bu, eğitim ve sağlığa da yansıyor. Bir ülkede sürekli eğitim ve sınav sistemi değişir mi?Bakanlar sürekli değişir mi?Üniversiteler bilimsellikten uzaktalar. O kadar çok üniversite var ama tek bir üniversiteymiş gibi hareket ediyorlar. Üniversiteler bağımsızdır. Aynen yargının bağımsız olması gerektiği gibi! Hâkimler hiçbir etki altında kalmadan karar vermelidir, ama maalesef öyle olmuyor.Hâkimler, haksız hukuksuz kararlara imza atmışlardır.Bütün bunlar olurken zaman zaman şurada, zaman zaman burada duran siyasi liderler de olmuştur. Devlet Bahçeli gibi... Zamanında birbirlerine kement atıp, en ağır hakaretlerde bulunanlar örneğin bunlardan biri Devlet Bahçeli, biri Süleyman Soylu, bir tanesi de Numan Kurtulmuş’tur. Bunlar şimdi iktidarın da bir parçası olmuşlardır. Neden?  Ülkemiz bu şekilde daha iyi mi yönetiliyor?MHP içindeki vatansever, ülkesini seven insanlar bu duruma tahammül edemediler ve sonunda da İYİ Parti’yi kurdular.

AKP içindeki vatansever insanlar da, inanıyoruz ki bu seçimlerde doğru, dürüst yaklaşımda bulunacaklar.Bundan da şüphemiz yoktur. Artık bir değişikliğe ihtiyaç var. Bu ülkede sevgiye, saygıya, birlikte kucaklaşmaya ihtiyaç var. İşte bunu da 24 Haziranda sizlerin desteği ve oylarıyla iktidar olduğumuzda başaracağız Bu konuda hepinizin desteğini bekliyorum” dedi.

Özcan, konuşmasını tamamladıktan sonra Menteş Mahallesi Muhtarı Bayram Arıcı tarafından kendisine bir buket çiçek takdim edildi.

CHP’liler Menteş Mahallesi’nden ayrıldıktan sonra diğer mahalle ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X