Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milaslı pehlivanlar Kırkpınar’a hazırlanıyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Milaslı pehlivanlar Kırkpınar’a hazırlanıyor
Bu içerik 626 kez okundu.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla geçen yıl 10 - 16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 657’ncisi bu sene 2 - 8 Temmuz 2018 tarihleri yapılacak.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan dev çınar Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin 657’incisi, 2 - 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Sarayiçi Er Meydanı’nda düzenlenecek.

İlçemizden de bu sene tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılacak olan pehlivanlarımız; Ali Karabaş, Aslan Bozdağ, Ömür Efe, Karia GYM sahibi Mehmet Karabaş’ın önderliğinde, er meydanı için hazırlanıyorlar.

‘Ata Sporumuz’ olarak bilinen ve 656 yıldır büyük bir heyecanla beklenen ve başladığı günden baş pehlivanın belirlendiği son güreşe kadar geniş ve coşkulu bir kitle tarafından takip edilen yağlı güreşler için Milaslı pehlivanlar, günde iki antrenman ile hazırlıklarını sürdürürken, onlara bu hazırlık aşamasında katkı sunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü ve Milaslı Fenerbahçelilere teşekkür ediyorlar.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de 657’ncisi düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ilçemizden katılan pehlivanlara, Milas halkının çok büyük destek verdiğini belirten pehlivanlarımız, kendilerine her anlamda katkıda bulunan Milaslılara mutlaka madalya hediye edeceklerini söylediler.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X