Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Siyaset yapacaksanız bulunduğunuz mevkiyi derhal boşaltın”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

“Siyaset yapacaksanız  bulunduğunuz mevkiyi derhal boşaltın”
Bu içerik 602 kez okundu.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin twitter hesabından yaptığı siyasi propagandaya sert tepki göstererek Ekinci’yi istifaya çağırdı.

Zeybekoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, “Sayın Muğla İl Milli Eğitim Müdürü, eğer siyaset yapacaksanız bulunduğunuz mevkiyi derhal boşaltın. Ülkemizde ‘milli’ ifadesi Milli Eğitim ve Milli Savunma bakanlıklarında kullanılır.Sizin göreviniz; geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, eğitimde yenilikçi çözümler üretmektir.Sizin davanız; eğitime kafa yormak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirmek olmalıdır.Bir partinin propagandasına alet olup taraf olmak asla göreviniz değildir.Derhal görevinizden istifa edin, siyaseti dilediğiniz gibi memleketinizde yapın.Seçim yasaklarına girilen bu süreçte okullar da tatile girmişken sizin de istifa ederek uzun bir tatile çıkmanız Muğlamız için de çok yararlı olacaktır” dedi.

Zeybekoğlu, bu kabul edilemeyecek durum hakkında Muğla Valisi’nden de hassasiyet ve ivedilikle gerekeni yapmasını beklediklerini belirtip Ekinci’nin tweetlerini de kamuoyunun takdirine bıraktıklarını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X