Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yarın sandık başındayız …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

Yarın sandık başındayız …
Bu içerik 522 kez okundu.

Sevgili ülkemizde yarın, tarihimizin en önemli günlerinden birini daha yaşayacağız.

Yarın, hem yeni Cumhurbaşkanımızı hem de yeni TBMM’ni oluşturacak vekillerimizi seçeceğiz.

16 yıldır iktidarda olan AKP’nin, son yıllarda dayattığı, demokratik parlamenter sistem yerine, adına ‘başkanlık’ ya da ‘yarı başkanlık’ da denen sisteme geçişe bir anlamda onay verecek ya da demokratik parlamenter sistemde kalmayı sağlayacak bir seçim olarak görülüyor bu seçim..

Ve çok uzun yıllar sonra, CHP’nin başını çektiği muhalefetin, ilk kez bu kadar güvenli ve özellikle Cumhurbaşkanı adayı ile çok geniş kitlelerde bir umut haline geldiği bir süreçten geçiyoruz.

Bütün anti demokratik uygulamalara, tekelcileşmiş yandaş medyanın muhalefetin sesini bütünüyle görmezden gelen tavrına karşın, yurttaşlarımızda çok önemli bir siyasi duyarlılığın geliştiğini de görüyoruz.

Yarın iki oy kullanacağız.Biri Cumhurbaşkanlığı için.

Altı aday var: Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek.

İkinci oyu ise TBMM’ni oluşturacak milletvekilleri için kullanacağız. Ve ilimiz Muğla bu dönem mecliste 7 milletvekili ile temsil edilecek ...

 

İlçemiz merkezindeki muhtarlıklar açık

Edinilen bilgiye göre, yarın seçim süresi boyunca (08 – 18 saatleri arasında) ilçemiz merkezindeki muhtarlıklar, seçmen yurttaşların olası belge eksikliklerinin giderilebilmesi için açık olacak.

 

Kapalı yerler ve yasaklar

Milas Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, “24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla, Seçim Kanunu’na göre; oy verme günü olan 24 Haziran 2018 günü 08:00 ile 18:00 saatleri arasında her türlü umuma açık bar, birahane, gazino, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe, oyun salonu kapalı olacaktır. Aynı saatler arasında her türlü alkollü içki satışı ve tüketilmesi yasaktır” denildi.

 

Dilek ve temenniler

Seçimlerin, yurdumuz genelinde huzur içinde, herhangi bir sıkıntı yaşanmadan, demokratik olgunlukla, hilesiz-hurdasız gerçekleşmesi ve sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz ...

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X