Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kaymakamı Eren Arslan: “Sınav için tüm önlemler alındı”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Milas Kaymakamı Eren Arslan:  “Sınav  için tüm  önlemler alındı”
Bu içerik 575 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde, 3 ayrı oturumda yapılacak olan üniversite sınavları için ilçemiz merkezinde tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Kaymakamlık makamında basın mensuplarına konuya ilişin bir açıklama yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Bodrum ve Milas’tan sınava girecek öğrencilere hem alınan tedbirlerle ilgili, hem de deyim yerindeyse ‘altın değerinde’ öğütlerde bulundu.

Kaymakam Arslan; “30 Haziran 2018 Cumartesi ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü olmak üzere iki günde, 3 ayrı oturum halinde yapılacak olan üniversite sınavları ile ilgili bizler, gerekli koordinasyon ve güvenlikle ilgili toplantıyı yaparak, alınması gereken önlemleri görüştük.

Sınav, 30 Haziran 2018 Cumartesi günü, 30 okulumuzda saat 10.15 ila 13.30 arasında ‘Temel Yeterlilik Sınavı’ olarak yapılacak. 1 Temmuz 2018 Pazar günü ise yine saat 10.15 ila 13.30 arasında ve 25 okulda ‘Alan Yeterlilik Sınavı’ ile aynı gün 15.45 ila 17.45 arasında ise 3 okulumuzda (Gürel Lök Sağlık Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi ve Milas Anadolu Lisesi) ‘Yabancı Dil Testi’ olarak uygulanacak.

Bu sınavlara Bodrum ve Milas’tan katılacak öğrencilerimiz girecek. İlk oturuma 6 bin 590, ikinci oturuma 5 bin 116 ve üçüncü oturuma ise 467 öğrenci katılacak.

Bu noktada, özellikle ilçemizdeki vatandaşlarımıza, işyeri sahiplerine hatırlatmak istediğimiz husus, sınava girecek olan çocuklarımızın konsantrasyonunun bozulmaması, stresli ve yorgun bir şekilde sınava girmemesi için Cuma ve Cumartesi akşamı gürültü konusunda hassas davranmalarıdır. Hem araçlardan, hem de düğün-nişan-sünnet gibi organizasyonlarda, hem de eğlence mekânlarında, kendilerine tanınan süreyi aşmamalarını özellikle belirtmek istiyorum.Zaten bu konuda zabıta ve kolluk güçlerimiz sürekli denetimlerde bulunacak.Aksi davranışta bulunanlara Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası uygulanacak.Bu durumda isteğimiz, sınava girecek öğrencilerimizi düşünerek herkesin daha duyarlı olmasıdır” dedi.

 

Sınava girecek öğrencilere ‘altın’ öğütler …

Milas Kaymakamı Eren Arslan, sınava girecek öğrencilere de bazı konularda uyarılarda ve hatırlatmalarda bulunarak, “Özellikle Bodrum’dan gelerek ilçemizde sınava girecek öğrenciler, sınav gününden önce mutlaka gelip sınava girecekleri okulu görsünler, yerini öğrensinler.

Adaylar, sınav başlama saatinden 15 dakika önce içeriye alınacaklar ve geç kalan öğrenciler maalesef sınavlara alınmayacaktır. Bu nedenle adayların mutlaka sınav başlama saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri okulda olmaları, kendileri açısından önemlidir. Milas Kaymakamlığı olarak, sınav günlerinde, kaymakamlık önünde bir zabıta aracı bekletilecek ve sınav yerini bilmeyen öğrencilere yardımcı olacaklar.Araç, adayları sınav yerlerine götürecek.

Bir başka husus, hafta sonunda İlçe Nüfus Müdürlüğümüz açık olacak. Herhangi bir şekilde kimliğini kaybeden ya da kimlik belgesini almamış olan adaylarımız, Nüfus Müdürlüğü’nden alacakları ‘Geçici Nüfus Belgesi’ ile sınava girebilecekler.

 

Çünkü geçen yıllardan edindiğimiz tecrübelere dayanarak, bazı adaylarımız heyecandan kimliğini unutabiliyor, kaybedebiliyor.İşte böyle bir olumsuzluğu ortadan kaldırmak için de bu tür bir önlem alınmıştır.

Sınava girecek öğrencilerimiz bir gün öncesinden iyi bir şekilde dinlenmeli, stresten uzak bir gün geçirmeli ve uykularını almış olarak ertesi gün sınava gelmelidirler.Akşamdan sınav için gerekli belgelerini kontrol etmeli ve her şeyi eksiksiz olarak yanlarına almalıdırlar.

Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar dilerken, tüm halkımıza da hafta sonunda, özellikle okul çevrelerinde ve ilçe merkezi genelinde gürültüye neden olacak organizasyonlardan uzak olmalarını bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X