Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Tüm seçilenlere başarılar diliyorum”

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN

“Tüm seçilenlere başarılar diliyorum”
Bu içerik 425 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da demokratik bir ortamda, sorunsuz geçen seçimler için seçim görevlilerine, emniyet mensuplarına ve sandığa giden tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Türkiye genelinde ve Muğla’da seçime katılımın yüksek olmasının demokrasiye olan inancın bir göstergesi olduğunu söyleyen Başkan Gürün, seçim sonuçlarına göre çok partili bir meclisin oluşmasının da vatandaşların mecliste temsil edilirliğini arttıracağına dikkat çekti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “24 Haziran’da katılımcı demokrasi, ülkemizin geleceği için sandığa giderek oyumuzu kullandık. Birbirinden değerli 13 ilçesi olan ilimizde yerli misafirlerimizin 24 Haziran’da oylarını kullanmak için memleketlerine gitmeleri, otogarları doldurmaları Muğlamızın sahillerini boşalttı, ama seçim sandıklarına demokrasi olarak yansıdı.

Bu sorumluluk duygusu ile hareket eden misafirlerimizi kutluyorum. 24 Haziran Seçimleri öncesi propaganda sürecinde ve seçimlerde Muğlamızda tüm rakipler birbirlerine saygılı, demokrasiye yakışan tutum ve davranışlar sergilediler.Muğlamıza yakışan sevgi, hoşgörü ikliminde bir seçim sürecini daha huzur ve güven içerisinde atlattık.24 Haziran seçimlerinde Muğlamız yine üzerine düşen vazifeyi yaparak seçimlere yüzde 88.71 katılım sağladı. Muğlalı hemşerilerimize, demokratik haklarına sonuna kadar sahip çıktıkları için, sandık görevlilerine, emniyet mensuplarına ve jandarmamıza da sorunsuz bir seçim geçirmemizi sağladıkları için teşekkür ediyorum. Seçim sandıklarından çıkan sonuçlara göre beş partinin vatandaşlarımızı temsil edeceği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak, üreten bir Türkiye yaratmak için kararlar alınacağına inanıyor, başta Muğlamızı Ankara’da temsil edecek 7 milletvekilimiz olmak üzere tüm seçilenlere başarılar diliyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X