Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şimdi tatil zamanı

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Şimdi tatil zamanı
Bu içerik 627 kez okundu.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili çok erken genel seçimlerinin tamamlanmasının ardından seçim nedeniyle tatil planlarını erteleyen vatandaşlar, tatil merkezlerine adeta akın ediyor.Seçim çalışmaları sürecine yabancı turistlere kalan plajlar, seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte yerli tatilcilerle günübirlik tatilcileri ağırlamaya başladı.

24 Haziran’da erken seçim yapılacağının duyurulmasının ardından tatil planı yapan çok sayıda yerli turist planlarını ertelemişti.

Haziran ayı için rezervasyon yapanların çoğunluğu, rezervasyonlarını ileri bir tarihe erteletirken, hem okulların tatil olması, hem de seçimlerin tamamlanmasıyla tatil planı yapanlar harekete geçti.

Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından yapılan rezervasyonların ileri bir tarihe ertelenmesi için turizm firmalarının çağrı merkezleri yoğun bir trafik yaşadı.Telefonların büyük bir kısmı, 24 Haziran’da yapılan erken seçim nedeniyle rezervasyonların iptali ya da tarih değişikliği için gelirken, sahiller seçim çalışmaları boyunca yabancı turistlere kaldı.

Ege Bölgesi’nin rezervasyonları genelde Nisan sonu veya Mayıs ayı başı gibi hareketlenmeye başlar ve Haziran ayında yoğunlaşırken, Ramazan veya Kurban Bayramı dolayısıyla bu süre uzar ya da kısalır.Bu dönemde genellikle yerli turistin ilk tercihi Antalya ve Bodrum olurken, yayla turizmini tercih edenler de yine bu dönemde Karadeniz ve Akdeniz bölgesinde tatil yapmayı tercih ediyorlar.

Çocuklu aileler ise genelde tatil planlarını okullar kapandıktan sonraya bırakırken, aileler genellikle çocuk yaşı avantajının olduğu ve aile konsepti olan tesisleri tercih ediyorlar. Seçimlerin tamamlanmasının ardından tatile ara veren yazlıkçılar ve yerli tatilciler yeniden turistik merkezlerin yolunu tuttu. Yaz tatili için turizm bölgelerine gelen vatandaşlar sahilleri doldurarak, deniz, kum ve güneşin keyfini doyasıya yaşamaya başladı ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X