Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

B.B. Bodrumspor, ‘Ulusal Kulüp Lisansı’ almaya hak kazandı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

B.B. Bodrumspor, ‘Ulusal Kulüp Lisansı’ almaya hak kazandı
Bu içerik 654 kez okundu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un TFF’ye yaptığı müracaat sonrasında ‘Ulusal Kulüp Lisansı’ almaya hak kazandığı bildirildi.

‘Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterleri yönünden detaylı bir incelemeden geçen B.B.Bodrumspor, önceki gün TFF Kulüp Lisans Kurulunun yaptığı toplantı sonrasında Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya şunları söyledi;

“Bodrumsporumuz bugün farklı bir gurur yaşıyor. Biraz önce kulübümüze gelen faksta TFF’de toplanan kurul sonrasında Bodrumsporumuz Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazandı.Bu Ulusal Kulüp Lisansını birçok üst lig takımı alamadı, bizim ligimizde sayılı takımlar alabildi.Bu Ulusal Kulüp Lisansı nedir; Bodrumsporumuz TFF tarafından altyapısı, tesisleri, idari alanda, muhasebesel alanda denetlendi. 31.12.2017’ye kadar bütün sporcular ve personeline olan sözlerini tutmuş olduğunun muvafakatnamelerini TFF’ye teslim etti ve bu Ulusal Kulüp Lisansına uygun görüldü. Bu bizim için önemli bir gurur. Biz burada 3 tane şampiyonluk yaşadık, birçok branşta dünya şampiyonları çıkardık, bunları yaparken de kulübün ekonomisini dağıtmadık ve Bodrumspor sözlerini tutan bir kulüp oldu. Bu gurur bizim, hepimizin ve başta da belediye başkanımız Mehmet Kocadon’un ve Bodrumsporumuza destek olan sponsorlarımızın.Ben ve yönetim kurulu üyelerim, başta başkanımız olmak üzere sponsorlarımızın desteğini iyi kullandık.Ekonomik bütçelerle iyi işler yaptık ve bu lisansı almaya hak kazandık.İnşallah Bodrumsporumuz yeni sezonda da TFF 1.Lig’e, şampiyonluğa oynayacak.Biz çok büyük olmayan ancak bu lig için iyi olan bir bütçeyi başkanımızla hep beraber yaptık.Bunun doğrultusunda takımımızın başına teknik direktörlük görevine Engin İpekoğlu gibi değerli bir hocayı getirdik.İnşallah Bodrumsporumuz, önümüzdeki günlerde de ödemesi gereken futbolcular olsun teknik heyet olsun ufak tefek ödemelerini de yaptıktan sonra, yine her zamanki gibi bütün sözlerini tutmuş bir şekilde yeni sezona başlayacak.Yeni yılın bütçesini de başkanımızla beraber omuz omuza vererek Bodrumsporumuza sağlayacağız.Bodrum halkı da Bodrumspor’u iyi günde kötü günde her zaman destekledi ve Bodrumsporumuz bu sene şampiyonluğa oynayacak ve ben Bodrum’daki bu birlik beraberliğin her zaman her yere örnek olmasını diliyorum. Bu lisansı almaya hak kazanmamızı sağlayan bütün personelimize, yönetim kuruluna, bize her zaman desteğini esirgemeyen sponsorlarımıza ve Mehmet başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X