Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Meclis üyelerine ‘Akreditasyon Eğitimi’ verildi

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

Meclis üyelerine ‘Akreditasyon Eğitimi’ verildi
Bu içerik 488 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Haziran ayı olağan meclis toplantısında, bir önceki ayın kati mizanı, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edilirken, meclis üyelerine yönelik olarak akreditasyon programı kapsamında “Akreditasyon ve MİTSO Entegre Yönetim Sistemi” konulu bir eğitim düzenlendi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan meclis oturumunda Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından Mayıs ayı kati mizanı okundu. Mizan üzerine söz almak isteyen olmayınca yapılan oylamada mizan, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dilek ve temenniler maddesi kapsamında söz alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, son bir ay içinde yapılan çalışmalar hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Konuşmasında Milas halılarının coğrafi işaretinin Sümer Holding’den devralındığını, Milas OSB’nin elektrik altyapı ihalesinin yapıldığını dile getiren Özer, MİTSO tarafından GEKA’dan % 70 oranında hibe desteği almak üzere Milas için Kültür Turizmi Tanıtım Projesi hazırlandığını söyledi.

Bodrum’da 29 Ağustos / 2 Eylül tarihleri arasında Heredot Kültür Merkezinde “Bodrum Naturel Ekolojik Doğal Ürünler Tanıtım ve Satış Günleri” düzenleneceğini de belirten Reşit Özer, fuara ilgili üye katılımının sağlanmasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

Meclis toplantısında daha sonra MİTSO Meclis Üyelerine “Akreditasyon ve MİTSO Entegre Yönetim Sistemi” konulu bir eğitim verildi. Eğitimde, Oda ve Borsaların kuruluşunu düzenleyen 5174 sayılı yasa, bu yasa uyarınca Odaların yapısı, organları, oda organlarının görevleri anlatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X