Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’den, İçişleri Bakanına sert tepki!..

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

CHP’den, İçişleri Bakanına sert tepki!..
Bu içerik 591 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığı, il merkezinde bir basın açıklaması yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözüne tepki gösterildi ve “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm kadro olarak şehitlerimizin huzurunda olacağız. Bunu da engellemeye kimsenin gücü yetmeyecek” denildi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyeleri, 24 Haziran’da Muğla’dan milletvekili seçilen; Mürsel Alban, Suat Özcan ve Süleyman Girgin, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, bazı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin katıldığı basın açıklamasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine sert bir dille yanıt verildi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır.

Şehitlerimiz arasında ayırım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir.Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir?Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış sonsuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır.

Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir.

Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X