Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 13 ilçe seçim kuruluna yaptıkları itirazların sonucunu açıkladı: “7 ilçede yapılan sayım sonucu 67 adet oy hanemize yazıldı”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 13 ilçe seçim kuruluna yaptıkları itirazların sonucunu açıkladı: “7 ilçede yapılan sayım sonucu 67 adet oy hanemize yazıldı”
Bu içerik 738 kez okundu.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, geçersiz oyların fazla olmasından dolayı 13 ilçe seçim kuruluna başvuruda bulunduklarını belirterek, “7 ilçede yapılan sayım sonucu 67 adet oy hanemize yazıldı” dedi.

Mete, AK Parti Muğla 27. Dönem Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile birlikte İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, “Geçersiz oyların bir önceki seçimlere göre fazla olmasından dolayı 13 ilçe seçim kuruluna başvuruda bulunduk. 7 ilçemizde olumlu karşılandı. 6 ilçemizde ise başvurularımız maalesef reddedildi. Sayım yapılan ilçelerde AK Parti’ye yazılması gereken oylar olduğunu gördük ve bu oylar hanemize işlendi.Ardından reddedilen ilçe seçim kurullarına tekrar talepte bulunduk.CHP’nin sayım yapılması talebi onaylandı. YSK Pazartesi günü karar verdi ve sayım sonucu 67 adet oy hanemize yazıldı. Bu şekilde 3’üncü milletvekilini 684 farkla kaybederken 67 oyu düşünce bu rakam 617’ye düştü” dedi.

Mete, 7 Haziran, 1 Kasım ve 24 Haziran seçimlerini değerlendirerek “Türkiye genelinde AK Parti oylarına baktığımızda Muğla’da oy kaybı yaşamadık. Cumhur ittifakı olarak seçime girdik.Muğla’da MHP oyları biraz düştü. CHP ise Muğla’da sayı ve oran olarak büyük düşüş kaydetti. Biz mevcudu koruduk, 3’üncü milletvekilini kıl payı kaçırdık” dedi.

Seçimlerin yaz mevsiminde olmasının Muğla’da AK Parti açısından oran olarak düşüşe sebep olduğunu öne süren Mete, “Datça’da 7 Haziran seçimlerinde 2 bin 464 oy almışız. 1 Kasım seçimlerinde 2 bin 478’e çıkmış bu rakam. 24 Haziran’da 2 bin 941’e çıkmış oy adedimiz.Erken seçim kararından sonra Datça’ya dışarıdan gelen oy sayısı 2 bin 500.Bunu oy taşındı anlamında söylemiyorum.Normalde Kasım ve Mart’ta İstanbul veya Ankara’da oyunu kullanan vatandaş ikinci konutunun olduğu turizm merkezlerinde oyunu kullandı.Aynı olay Bodrum’da vuku bulmuştur. 13 bin kişi erken seçim kararı açıklandıktan sonraki dönemde Bodrum ilçesine nüfus kaydını aldırarak oyunu Bodrum’da kullanmıştır. Seçimlerin yaz aylarında olması Fethiye, Marmaris, Datça, Bodrum ve Milas gibi kıyı ilçelerimizde ikinci konutu olan vatandaşlarımız oylarını kullanmak için ikinci konutlarını tercih etmiştir.Buralarda kullanılan oylar oy dengelerini partimizin aleyhinde değiştirmiştir.Türkiye genelinde yüzde 88 oranında bir katılım olmuştur. Bu Türkiye’de demokrasinin ne kadar güzel işlediğinin bir göstergesidir. Bizim ülkemizi gözlemlemeye gelen Avrupalıların ülkelerinde bu oranların yüzde 60 üzerinde görmek çok da mümkün değildir” dedi.

Mete, AK Partinin Muğla’dan yine 2 milletvekili çıkardığını belirterek, “Bu 2 milletvekili arkadaşımız en az 3 milletvekili kadar çalışacaktır. Biz de il yönetimi olarak kendilerine en üst düzeyde yardımcı olacağız. Ve Muğlamıza iktidar partisi olarak çok daha fazla hizmet götürmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Biz mevcudumuzu korumuş olmanın yanında çok az bir oy farkı ile üçüncü milletvekilini kaçırmanın buruk sevincini yaşadık. İsterdik ki Muğla’ya çok daha güçlü bir şekilde hizmet edelim ama bütün AK Parti sevdalılarına, gönüldaşlarımıza söylemek isterim ki; biz il, ilçe yönetimimizle sahada olacağız. Durmadan, yılmadan, asla bir yılgınlık göstermeden, çok daha fazla çalışıp önümüzdeki yerel seçimlerde Muğla’yı daha fazla belediyeyle tanıştıracağız.Sonuçta da Muğla Büyükşehir’i alacağız.Ben bütün teşkilat mensubu ve bu davaya gönül vermiş arkadaşlarıma emeklerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X