Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

LGS Tercih Danışmanlıklarıyla ilgili açıklama

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN-

LGS Tercih Danışmanlıklarıyla ilgili açıklama
Bu içerik 644 kez okundu.

Hafta içinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Pervin Töre, Liselere Giriş Sınavları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 13 ilçemizde toplam 164 tercih komisyonu kurulduğunu bildirdi.

Töre’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle …

“Her komisyonda en az bir rehber öğretmen, toplam 528 idareci ve öğretmen görevlendirildi. İlimizin bir turizm başkenti olması nedeniyle başta Milas-Bodrum ve Dalaman havaalanlarında olmak üzere Menteşe, Marmaris, Fethiye ve Köyceğiz gibi turistik ilçelerde misafir olarak bulunan öğrenci ve velilere ortaöğretime geçiş tercih döneminde rehberlik yapmak adına ‘Mobil Tercih Danışma Merkezleri’ oluşturuldu. Komisyonlarca;

*Öğrencilere ilgi ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri bir ortaöğretim kurumuna geçiş sürecinde danışmanlık yapılması,

*Öğrenci ve velilere, karar verme sürecinde gereken rehberlik hizmetlerinin sunulması,

*Öğrencilerin üst öğrenim kurumlarına yerleşmeleri aşamasında ailelere rehberlik edilmesi,

*Öğrenci ve velinin farklı istek ve beklentileri olabileceği düşüncesiyle, tercih süreci içerisinde bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirilerek öğrencinin hak kaybının önlenmesi ve sağlıklı bir tercih sürecinin yürütülmesi sağlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tercih yapacak öğrenci ve ailelerine destek olmak adına kılavuzda yer alan bilgileri daha kolay ve anlaşılır hale getirebilmek için görsellik katarak tanıtım videosu hazırlandı.

Hazırlanmış olan bu video, İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesi ile tüm sosyal medya hesaplarında yer almaktadır. Ayrıca bu tanıtım videosu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, okullara, rehber öğretmen ve velilerin e-posta adreslerine gönderilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 0 252 280 48 48 ve 0 252 280 48 57 nolu telefon numaralarına bağlı ALO TERCİH HATTI oluşturularak tercih, kayıt-kabul, nakil vb. konularda ilimize tatil için gelen misafirler de dâhil olmak üzere tüm öğrenci ve velilere hizmet sunulmaktadır.

Tercih sürecinde velilerin yasal her türlü sorunlarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletmek üzere belirtilen telefonlara bir rehber öğretmen görevlendirmesi yapıldı.Bu sayede sorunların çözümü noktasında hızlı hareket edilecek ve her türlü eğitim desteği sunulacaktır.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ortaöğretim hayatlarına adım atacakları tercih sürecinde hem Muğla Valiliği hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve velilere can-ı gönülden başarılar dilemektedir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X