Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Her türlü darbeye karşıyız!”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

“Her türlü darbeye  karşıyız!”
Bu içerik 305 kez okundu.

CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.Çöllüoğlu; “15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz” dedi.

CHP Milas İlçe Örgütü adına İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ Terör Örgütü’nü lanetliyoruz.15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır.Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan OHAL rejimi yerleştirilmiştir.Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir.Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik-laik-sosyal ve hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek Şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, Gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X