Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız, hainlere en güzel cevabı vermiştir”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız, hainlere en güzel  cevabı vermiştir”
Bu içerik 423 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’nci yılında yitirdiğimiz Şehitlerimizi saygı ve şükranla andı ve ülkemizin Atatürk’ün açtığı yolda ilerlediği sürece bu tür hainliklerle karşılaşmayacağını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti, Kuvayi Milliye ruhuyla, tüm dünyanın örnek aldığı büyük asker, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur” dedi.

Başkan Gürün, açıklamasında daha sonra şu görüşleri dile getirdi:

Dünya coğrafyasının göz bebeği Türkiye, Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaş medeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmış ve diğer ülkelere örnek olmuştur.

 

O günlerden bugünlere Türk milletinin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyen iç ve dış parazitler ülkemizi yönetenlerden de güç alarak ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ülkemizi getirmiştir.

Devletin en önemli kurum ve kadrolarına yerleştirilen hain Fetö terör örgütü mensuplarının darbe girişimi nedeni ile 249 vatandaşımız Şehit olmuş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile 15 Temmuz darbe girişimini püskürten ve özgürlüğüne, demokrasisine, Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız, hainlere en güzel cevabı vermiştir.

 

Atatürk’ün şu sözü asla unutulmamalıdır:

“Türkiye Cumhuriyeti; şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.”

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz’da Şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X