Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ölüdeniz Arıtma Tesisi bayramda faaliyete girecek

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Ölüdeniz Arıtma Tesisi bayramda faaliyete girecek
Bu içerik 396 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin önemli yatırımlarından biri olan ve yaklaşık 21 milyon TL’ye malolduğu belirtilen Fethiye Ölüdeniz Arıtma Tesisinin Kurban Bayramında faaliyete gireceği bildirildi. 12 bin metreküp kapasiteye sahip olan tesis sayesinde turizmin önemli kentlerinden biri olan Ölüdeniz’in atıksu sorunu ortadan kalkacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Ölüdeniz’de çevrenin korunması için yaklaşık 21 Milyon TL’lik bir yatırımla hizmet vermeye başlayacak olan tesisin son bağlantıları ve kontrollerinin yapılmasının ardından faaliyete geçmesi bekleniyor.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Ölüdeniz’in Muğla’nın dünyaya açılan bir penceresi olduğuna dikkat çekerek, “Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün hassasiyetleri ve talimatlarıyla ilimizin tanıtımında önemli rol oynayan Ölüdeniz Mahallesinin arıtma problemini çözüme kavuşturuyoruz. Böylelikle hem burada yaşayan vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını hem de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçilerin sorunsuz bir tatil yapmalarını sağlamış olacağız” dedi.

Ülgen tesisin Kurban Bayramına kadar faaliyete geçmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtirken, “İnşaat aşaması tamamlandı ve teknik ekipmanların montajında da sona yaklaşıldı. Tüm bunların tamamlanması ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından tesisimiz kısa sürede faaliyete geçecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X