Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“5’inci Zeytin Hasat Şenliği” için ilk adım atıldı …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

“5’inci Zeytin Hasat Şenliği” için ilk adım atıldı …
Bu içerik 764 kez okundu.

Bu sene 3 - 4 Kasım 2018 tarihleri arasında 5’incisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği için hazırlanan tanıtım filmi ilk kez izlendi ve film üzerine değerlendirilmelerde bulunuldu.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Tariş 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Müdiresi Elin Alpay, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan ve zeytinyağı üreticileri katıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, toplantının başında yaptığı konuşmada; “Bu toplantı öncesinde bizler kendi aramızda bir ön toplantı yaptık. Bu kez sizlerle bir araya gelmek suretiyle, genel manada atacağımız adımlara birlikte karara vereceğiz.Geçmiş yıllarda yaptığımız şenliklerdeki beklentilerimizle elde ettiğimiz sonuçları şöyle bir tartıya koyduğumuzda bazı hususlarda yaya kaldığımızı kendi aramızda değerlendirdik.Özellikle tanıtılması, duyurulması, böyle bir şenliğin varlığını bırakın ulusal veya uluslararası düzeyde, kendi ilçemizde bile tam anlamıyla duyuramamışız.Yani bu konuda biraz eksik kaldığımızı söylemek istiyorum.

Bu eksikliği gidermek adına bir çalışma yaparak, gerek havalimanında, gerek yazılı ve görsel medyada basılacak afişlerin yayınlanması, hepimizin ulaşabileceği çevrede, yine sosyal medyada bu festivalin tanıtımını yapacağız.

Üzerinde durduğumuz bir başka husus ise havayolu şirketlerine ait dergilerde Türkçe ve diğer dillerde yayınlanmasını sağlamak. Çünkü bu tür organizasyonların yapılacağı tarihten önce duyurulması, katılımcı anlamında da, organizasyonun amacına daha net bir şekilde ulaşılması adına da son derece önemlidir.

3 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde bu sene beşincisini düzenleyeceğimiz Zeytin Hasat Şenliği için iki ayrı tanıtım filmi hazırlandı. Birazdan onları izleyecek ve üzerinde değerlendirmelerde bulunacağız.Sizlerden de görüş ve önerilerinizi bekliyoruz” dedi.

Kaymakam Arslan tarafından yapılan konuşmanın ardından hazırlanan iki film izlendi.Filmlerin izlenmesinin ardından toplantıya katılanlar görüş ve önerilerini dile getirdiler ve toplantı, önümüzdeki günlerde, tespit edilen eksikliklerin giderilmesinin ardından bir kez daha buluşulması kararı alınarak son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X