Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Vergi mükellefleri ile ilişkilerde üslup çok önemli”

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

“Vergi mükellefleri ile  ilişkilerde üslup çok önemli”
Bu içerik 368 kez okundu.

Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Mustafa Çolak ve çalışma arkadaşları MİTSO’yu ziyaret ederek MİTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine yeni vergi yaklaşımı ve vergilerde sağlanan kolaylıklar hakkında açıklamalarda bulundular.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Çolak, G.İ. Başkanlığı Grup Başkanlığı Müdür Vekili Adem Oğuz Önga, G.İ. Grup Başkanı Yunus Elitaş, Muğla V.D. Başkan Vekili Ömer Kabahor, Grup Müdürü Cenk Canal, Grup Müdürü Davut Karagöz, Milas V.D. Müdürü Mehmet Raci Usta ve Yatağan V.D. Müdürü Metin İnce’den oluşan heyet Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Soner Çamlıbelen, Ejder Ütsek, Hüseyin Aykal, MİTSO Meclis Başkan Yardımcısı Hayati Çorbacı, Meclis Üyeleri Reşat Uygun, Kadir Karagülle, Murat Sodra ve Mustafa Turhan’a yeni vergi yaklaşımı ve yeni vergi uygulamaları ve sağlanan vergi kolaylıklarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak bilgilendirdiler ve MİTSO yöneticilerinin yönelttikleri soruları yanıtladılar.

Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Çolak, artık mükelleflere vergi kaçakçısıymış gibi bakma anlayışının eski düzende kaldığını belirterek, “Bizim artık mükelleflere güler yüz göstermemiz gerekiyor. Vergi mükellefleri ile ilişkilerde üslup çok önemli.Vatandaşa güler yüzle yaklaşmak gerekiyor” diye konuştu. Düzenli vergi toplanabilmesi için en önemli paydaşlarının Meslek Odaları olduğunu belirten Mustafa Çolak, 31 Temmuz tarihine kadar vergi borçlarının yapılandırılabildiğini, yurtdışından getirilecek paralar için Temmuz ayı sonuna kadar vergi olmadığını, Kasım ayına kadar getirilmesi durumunda ise yüzde 3 vergi uygulanacağını ifade etti. Vergi barışı kapsamında 31 Ağustos’a kadar matrah artışı yapılabileceğini de anlatan Mustafa Çolak daha sonra MİTSO yöneticilerinin sorularını yanıtladı, dilek ve önerilerini dinledi.

Kendisinin daha önce Bakan Danışmanlığı yaptığı dönemde TOBB ile çok yakından işbirliği içinde olduklarını da dile getiren Çolak, “TOBB çok etkili bir kurum. Sizler de isteklerinizi TOBB kanalıyla iletirseniz çok daha etkili olur.Çözümler çok daha kolay olur” dedi.

Ziyaretin bitiminde MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Mustafa Çolak’a, üzerinde Hekatomnos lahitinin bir yüzündeki kabartmanın fotoğrafı olan tabak armağan etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X