Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’ta 17 milyonluk Tesis yarın saat 18’de açılıyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Milas’ta 17 milyonluk  Tesis yarın saat 18’de açılıyor
Bu içerik 750 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde yapımı tamamlanan ve yöremizin 25 yıllık ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip katı atık düzenli depolama tesisi 27 Temmuz Cuma günü (yarın) yapılacak törenle hizmete açılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemiz Milas’ta yapımı tamamlanan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, yarın hizmete açılacak. Haziran 2017’de yapımına başlanan tesis 17 milyon 137 bin liralık tutarı ile bölgeye yapılan önemli yatırımların arasında yer alıyor.

Tesis alanında biyobozunur atık azaltımını sağlamak amacı ile kurulacak fermantasyon tesisiyle elektrik enerjisi üretimi yapılacak.Fermantasyon tesisinden çıkacak atık ısının değerlendirileceği tesis alanında sera kurulumu gerçekleştirilerek, artan ısı enerjisinin de bölgede kullanımı sağlanabilecek.

Ayrıca tesis alanında karışık atık içinde bulunan ekonomik değeri olan atıkların ayrıştırılmasının sağlandığı ön işlem tesisi kurulacak.Bu sayede atığın miktarı da azaltılarak tesisin daha uzun süre kullanımı sağlanacak.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi arkasındaki bölgede bulunan tesis 27 Temmuz Cuma günü saat 18’de gerçekleştirilecek ve Dr. Osman Gürün’ün de katılacağı törenle hizmete açılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X