Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yeni Milasspor yönetimi, basınla buluştu

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Yeni Milasspor yönetimi,  basınla buluştu
Bu içerik 322 kez okundu.

Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Ahmet Karabıyık, bazı yönetim kurulu üyeleri, Yeni Milasspor Futbol Takımı Teknik Drektörü Cenk Atasoy ve Yardımcısı Önder Becek, , 24 Temmuz basın bayramı dolayısıyla ilçemizdeki basın kuruluşlarının temsilcileriyle Menteş Mahallesi’ndeki Esinti Kır Düğün Bahçesi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Yapılan transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Karabıyık ve Teknik Direktör Atasoy, 13 Ağustos’ta düzenlenecek olan yemek için de tüm Milaslılara çağrıda bulundular.

Yeni Milasspor Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karabıyık, kahvaltı etkinliğine katılan basın mensuplarının 24 Temmuz basın bayramını kutlayarak söze başladı ve şöyle devam etti:

“Aslında bu etkinliği daha önceki günlerde planlamıştık ancak sizin yoğun programınız nedeniyle bugün gerçekleştirmek durumunda kaldık. Hep söylendiği gibi gerçekten zor bir görevi yapıyorsunuz.Toplumu doğru bir şekilde bilgilendirmek, gerektiğinde kamuoyu oluşturmak gibi bir göreviniz var. Toplum olarak birçok konudan sizler vasıtasıyla haberdar oluyoruz.Bu anlamda bugün burada olan ve çeşitli nedenlerle katılamayan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın basın bayramını kutluyor, bundan sonraki süreçte sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Yapılan kongre ile Yeni Milasspor Kulübü’nün yönetimine seçildik.Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne, sessiz-sedasız, mütevazi bir şekilde önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başladık ve çalışmaları sürdürüyoruz. Transfer çalışmalarımıza doğal olarak önce teknik kadro ile başladık. Çünkü iddialı ve yarışmacı bir takım oluşturmak için deneyimli, bölgeyi tanıyan bir teknik kadroya ihtiyaç vardır.Bu nedenle önce Cenk Atasoy hocamızla anlaştık, ardından yardımcılığına da spor ve eğitim camiasının yakından tanıdığı Önder Becek hocamızı getirdik. Yönetim kadrosu içerisinden oluşan transfer komitesi, teknik direktörümüzün istekleri doğrultusunda bir transfer çalışması yürüttü. Şu ana kadar dışarıdan 9 tane futbolcu alırken, kendi ilçemizin çocukları olan 8 futbolcumuzla da anlaşma sağlandı.

Sosyal medyada veya sokakta konuşulduğu gibi öyle pahalı transferler yapılmadı. Geçtiğimiz yılda Hasan Başkanımız döneminde ödenen peşinatlardan 40 bin lira daha fazla harcadık. Diğer bir deyişle şu ana kadar transferlere ödediğimiz para 238 bin liradır.”

Başkan Karabıyık, yaptığı bu konuşmanın ardından basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı.

 

Milas halkı takımına sahip çıkacaktır …

Geçtiğimiz yıllarda kulübün maddi sorunlarla boğuştuğunu, halâ kulübe ait bir tesisin olmadığını, BAL Ligi’ne çıkılsa bile bu maddi sorunlar ve tesis yokluğunda başarının ne kadar kalıcı olacağı sorulduğunda başkan Karabıyık şu yanıtı verdi:

“Şu anda bir apartmanı kiraladık ve futbolcularımız orada barınacaklar. Bunun yanında Kırcağız Mahallemizde 3,5 dönümlük bir arazi üzerine kulübümüzün tesisi inşa edilecek. Bugün için sadece garajdan gelen aylık 7-8 bin liralık net bir gelirimiz var ancak Milas halkı bugüne kadar olduğu gibi yine takımına sahip çıkacaktır.”

 

Yarışmacı ve şampiyonluk iddiasında bir takım kuruldu…

Yapılan transferlerin yeterli olup olmadığı ve önümüzdeki günlerde mevcut kadroya takviye yapılıp yapılmayacağı sorusuna önce takımın Teknik Direktörü Cenk Atasoy yanıt verdi.

Atasoy; “Birebir transfer çalışmasının içinde oldum. Bilgim dışına hiçbir transfer yapılmadı. Takımın hangi bölgesine ihtiyaç varsa, o bölge için futbolcu transfer edildi. Takımda ağabeylik yapacak 4 - 5 tane futbolcumuz var. Bunun yanında genç, mücadele gücü yüksek, hem lig şampiyonluğu, hem de BAL Ligi yükselme maçını kazanacak bir kadro oluşturuldu. Henüz daha transfer süresi bitmedi ancak biz dün itibariyle transfer sezonunu kapattık. Ancak olası bir sakatlık ya da başka bir olumsuzlukta ihtiyaca göre yeni transfer yapabiliriz” derken, takımın Genel Kaptanı Savaş Küç ise, “Gerçekten transfer

 

 

yapılırken, ‘onu da alalım bunu da alalım’ demedik. Transfer edilen tüm futbolcular büyük bir titizlikle araştırıldı. Zaten birçoğu hocamızın öğrencisi... Dolayısıyla Milas’a ve Yeni Milasspor’a yakışır bir kadro kuruldu” dedi.

Teşekkür …

“Bir süre önce sosyal medyada sanki Yeni Milasspor ile Milas Belediye Beçin Spor arasında bir rekabet varmış gibi bir hava yaratıldı. Gerçekten iki kulüp arasında bir rekabet söz konusu mu? şeklinde yöneltilen bir soruya da Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık şöyle yanıt verdi:

“Öncelikle 1978 yılından bu yana Yeni Milasspor Kulübü’nün bayrağını yere düşürmeden taşıyan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Görev alan her yönetim kurulu, bu takıma bir şeyler kazandırmıştır. Biz de o bayrağı teslim aldık ve bulunduğu noktadan bir adım ileriye taşıyacağız.Dolayısıyla bizim hiçbir kulüp ile bir rekabetimiz söz konusu olamaz.Biz kendi işimize bakacağız.Kaldı ki Beçin Spor da bizim ilçemizin bir takımı, yani bir anlamda kardeş takımımız.Elbette sahada rekabetimiz olacak, ancak bu mücadele sadece sahada kalacaktır.Onlara da yeni sezonda başarılar diliyoruz.

Umarız şiddetten uzak, küfürsüz, sadece futbolun olduğu ve konuşulduğu bir sezon yaşarız ve sonunda Yeni Milasspor olarak şampiyonluk ipini göğüsleriz.”

Davet …

Kahvaltının sonunda 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü Havuzbaşı Kır Düğün Bahçesi’nde saat: 20’de başlayacak olan şampiyonluk yemeğine tüm Milas halkını davet eden Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık, “İnanıyoruz ki o gece Milas halkı bize gereken desteği verecek ve o gecede bizleri yalnız bırakmayacaklardır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X