Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Adliyede ‘nöbet’ değişimi...

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

Adliyede ‘nöbet’ değişimi...
Bu içerik 986 kez okundu.

4 yıldır ilçemizde görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, yayınlanan kararname ile Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. Başsavcı Gümüş ile birlikte ilçemizdeki bazı savcı ve hâkimin de görev yeri değişti.

 

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından resmi internet sitesinde yayınlanan 2018 yılı kararnamesi ile ilçemizde 4 yıldır görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanırken, yine ilçemizde görev yapan Cumhuriyet Savcıları; Ümit Uzun İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Tekbaş Gaziantep Cumhuriyet Savcısı olarak atanırken, ilçemiz adliyesinde Hâkim olarak görev yapan Merve Kontrat Uzun İstanbul Adliyesi’ne, Hâkim Turgay Öztürk Samsun Adliyesi’ne atandı.

4 yıldır ilçemizde görev yapan ve kamuoyu tarafından çok sevilen Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş’ün tayin nedeniyle Milas’tan ayrılacak olması, ilçede üzüntüyle karşılanırken, Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Bilal Gümüş’e ve tayin nedeniyle ilçemizden ayrılacak olan diğer savcı ve hâkimlere, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bilal Gümüş ile birlikte görev yerlerinin değişmesi nedeniyle ilçemizden ayrılacak olan diğer savcı ve hâkimlerin yerine kimlerin atanacağının ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X