Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Labranda Antik Kenti’ne giden yol iyileştiriliyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

‘Labranda Antik Kenti’ne giden yol iyileştiriliyor
Bu içerik 612 kez okundu.

İlçemizin tarihi simgelerinden biri olan ‘Labranda Antik Kenti’ne ulaşımı sağlayan karayolunda, bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı.Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma, bölgedeki mahallelere ulaşımı da sağlaması bakımından yöredeki mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlçemize bağlı Kırcağız, Kızılcayıkık ve Kargıcak mahallelerine de ulaşım sağlayan ve aynı zamanda ilçemizin tarihi simgelerinden biri olan ‘Labranda Antik Kenti’ne giden yol, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerince bakım ve onarıma alındı.

Çalışmalar dün sabah saatlerinde başlarken, bölgedeki mahallelerin muhtarları da çalışmaları yerinde takip ederek, görevlilerden yapılacak iş ve süresi hakkında bilgi aldılar.

Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut, Kızılcayıkık Mahalle Muhtarı Cengiz Topel Gökdağ ve Kargıcak Mahalle Muhtarı İsmail Demir, başlatılan çalışmanın kendi mahalleleri açısından da son derece önemli olduğunu belirterek, “Labranda Antik Kenti’ne giden bu yol, aynı zamanda mahallelerimizin de ulaşımını sağlıyor. Dolayısıyla hem turizm yolu olarak bilinen bu yolun düzenlenmesi, yerli ve yabancı konuklarımızın rahatlıkla kullanabilecekleri bir hale getirilmesi, ilçemizin kültür turizmi adına önem taşıyor, hem de biz bölge sakinleri açısından… Yolun bozuk ve bakımsız olması, ulaşımı da olumsuz yönde etkiliyor ve kimi zaman kazalara neden oluyordu. Bakım ve onarım çalışmaları tamamlandığında yoldan kaynaklanan kaza riski ortadan kalkacak, bir anlamda insanların mal ve can güvenliği sağlanacaktır. Bu anlamda başlatılan çalışma için Karayolları Bölge Müdürlüğü personelimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X