Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Hayalimdeki Okul Ege” projesi Derince’de de hayat buldu

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Hayalimdeki Okul Ege” projesi Derince’de de hayat buldu
Bu içerik 440 kez okundu.

“Hayalimdeki Okul Ege” projesi kapsamında, Sezgin Baran Korkmaz Vakfı’nın destekleriyle ihtiyacı olan köy okullarını yenileyen Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü üyeleri, ilçemize bağlı Derince İlk/Ortaokulu’nda bakım ve onarım çalışması yaptılar.

Vakıf tarafından gönderilen boyama kalemleri, boyama kitapları, hikâye ve masal kitapları, anaokulu öğrencileri için oyun materyallerinin bulunduğu paketler, yeni eğitim öğretim döneminde kullanılmak üzere okula bırakılırken, gönüllü üniversite öğrencileri ve farklı meslek grubundaki vakıf üyeleri, Derince’deki çocuklarla birlikte boyama çalışmaları da yaptılar.

Okulun dış cephesini ve demir korkulukları boyayan Sezgin Baran Korkmaz Vakfı Gönüllülük Kulübü üyeleri, okulun bilgisayar laboratuarındaki bilgisayarların ekranlarını da yenilediler.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın girişimleri sonucu ilçemize bağlı Derince mahallesine gelen 30 kişilik grup, yaptığı çalışma ile mahalle sakinlerinin gönlünde adeta taht kurdu.

Yapılan çalışma için teşekkür eden Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Okullarımızın yenilenmesine, bilişim teknoloji sınıfı ve sosyal aktivite sınıfının oluşturulmasına vesile olan başta Sezgin Baran Korkmaz’a, Vakıf temsilcilerine, Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün değerli öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri çok gururlandırdı.

Sezgin Baran Korkmaz Vakfı’nın desteğiyle Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü öğrencileri tarafından okulumuz adeta baştan sona yenilendi. “Hayalimdeki Okul Ege” projesi kapsamında gönüllü öğrenciler, proje çerçevesinde okulların; masa, sandalye, bilgisayar, projeksiyon, perde, atölye malzemeleri, kırtasiye malzemeleri, kitap gibi eksikliklerini giderip, aynı zamanda okulun dış cephesini de boyadılar.

Herkes denizde, plajda tatil yaparken onlar buraya gelip bu etkinliği canı gönülden yaptılar.Dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X