Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bencik ‘Halı Saha ve Okçuluk Tesisi’ hizmete sunuldu

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Bencik ‘Halı Saha ve Okçuluk Tesisi’ hizmete sunuldu
Bu içerik 442 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan Bencik mahallesinde  yapımı tamamlanan ‘Halı Saha ve Okçuluk Tesisi’nin, düzenlenen törenle hizmete sunulduğu bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Bencik Okçuluk Takımı kurucusu ve antrenörü Dr. Ejder Sözen, Bencik Mahalle Muhtarı Fahri Şafak, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın, Danışman Yavuz Kayı ve yurttaşlar ile sporcular katıldı.

 

İki Spor Tesisi Bir Arada

Bencik mahallesinde 638 bin TL’ye mal olan spor tesisinde; 1 adet 27,25 X 50,5 boyutlarında halı saha, 10 X 60,5 okçuluk sahası, 120 m ² büyüklüğünde 2 adet soyunma odası 1 adet kafeterya 1 adet okçuluk spor odası bulunuyor. 2011 yılında kurularak ulusal ve uluslar arası alanda toplam 123 madalya ile büyük bir başarı sahibi olan Bencik Okçuluk takımının kurucusu ve antrenörü Dr. Ejder Sözen, törende yaptığı konuşmada, Bencik’e böyle bir tesisin kazandırılmasının Muğla’da okçuluk sporuna büyük yarar sağlayacağını, Bencik Okçuluk takımının büyük başarılara imza attığını belirtirken bu başarıların artması için destek veren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık ise açılış töreninde yaptığı konuşmada Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olduğu günden beri Büyükşehir ile uyumlu çalışarak vatandaşlara hizmet ettiklerini söyledi ve bu tesisi ilçelerine kazandıran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

 

Spora ve sporcuya desteklerimiz sürecek

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de konuşmasında, Muğla’ya 969 milyon TL yatırımla en fazla yatırım yapan kurum olduklarını vurgularken Muğla’da spora, sporcuya büyük önem verdiklerini, bugüne kadar 16 milyon TL yatırımla tenis, basketbol, halı saha, voleybol, okçuluk, yüzme gibi farklı branşlarda birçok tesisi Muğla’ya kazandırdıklarını belirterek, “Muğla’yı ve Türkiye’yi ulusal ve uluslararası turnuvalarda, Milli takımda başarı ile temsil edecek zeki, çevik, ahlaklı sporcu gençleri bu tesislerde yetiştirmek en büyük amacımız. Büyükşehir Belediyesi olarak spora, sporcuya desteklerimiz ve yatırımlarımız bundan sonra da devam edecek. Meslektaşım Dr. Ejder Sözen, kısa sürede Bencik’ten dünya çapında okçular yetişmesini sağladı. Bu başarının örnek olması ve desteklenmesi gerekiyor.Düzenli antrenman, doğru yönlendirmeler, takım oyunu, başarıya inançla Bencik’te güzel bir spor ortamını oluştu ve bu tesis yeni başarıların yuvası olacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X