Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Milas Yağlı Zeytini’ne Coğrafi İşaret için işlem tamam …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

 ‘Milas Yağlı Zeytini’ne Coğrafi İşaret için işlem tamam …
Bu içerik 240 kez okundu.

Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınmasının ardından Sümer Holding’deki Milas el halılarının coğrafi işaretini de devralan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas tepsi böreği için de başvuru yapmıştı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO şimdi de Milas yağlı zeytini için başvuru işlemlerini son aşamaya getirdi.Başvuru için gerekli dosya hazırlandı ve Milas yağlı zeytininin duyusal ve kimyasal özelliklerini belirleyecek analizleri yapılmak üzere Destek Patent yöneticisi Süleyman Zemin’e teslim edildi.Milas yağlı zeytininin duyusal ve kimyasal analizlerinin yapılmasıyla birlikte Türk Patent ve Markalar Kurumu’na başvuru dosyası tamamlanmış olacak.

Duyusal ve kimyasal analizleri yapılmak üzere örnek Milas yağlı zeytinini Destek Patent firması yöneticisi Süleyman Zemin’e teslim eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Yağlı zeytinin coğrafi işaretini alabilmek için başvuru dosyamızı hazırladık. Tek eksiğimiz, zeytinimizin duyusal ve kimyasal analizleri idi. Bunları da bir hafta içinde tamamlayarak Türk Patent ve Markalar Kurumuna başvurumuzu yapacağız. Böylece Milas zeytinyağı, Milas el halısı ile birlikte, Milas tepsi böreği ve Milas yağlı zeytininin de coğrafi işaretlerini alınca Milas dört coğrafi işarete sahip olmuş olacak.Bu da Milas ekonomisine artı değer olarak yansıyacak.Üreticimizin ürünü değerlenecek, üreticilerimiz kazanacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X