Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Milas Organize Sanayi Bölgesi’ hızlanıyor …

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU

‘Milas  Organize Sanayi Bölgesi’ hızlanıyor …
Bu içerik 256 kez okundu.

Dün saat 12’de, MİTSO toplantı salonunda, Milas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, hak sahipleriyle bir bilgilendirme toplantısı düzenleyerek, çalışmaların geldiği seviye konusunda bilgi verdi.

Milas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam

 

Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, MİTSO Başkanı Reşit Özer ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Haluk Onaran, Milas OSB’nin havadan dronla çekilmiş son görüntüleri eşliğinde, OSB üyelerine bilgi verdiler.

Kaymakam Arslan, altyapı inşaatının büyük ölçüde tamamlandığını, Bakanlık kredisi ile yapılan bu işlerin bitmesinin birkaç ay içinde tamamlanacağını, bu arada bakanlık kredisi dışında yapılması gereken parsel hafriyatları ile istinat duvarlarının bir kısmının üyelerden toplanan paralarla, yapılan ihalelerle gerçekleştirildiğini, bir miktar daha parsel hafriyatı ve duvar inşaatı yapılması gerektiğini, bunun içinse üyelerden yeniden m2 başına 5 TL gibi bir katkı ile tamamlanabileceği bildirildi.

Bu arada elektrik ihalesinin de Haziran başında Ankara’da yapıldığını ve yüklenicinin güvenlik soruşturması sonrası hemen sözleşme imzalanarak yer tesliminin yapılacağını ve iki ay sonra da Milas OSB’nin elektrik altyapısının tamamlanacağını belirten Kaymakam Arslan, ancak müteahhitlerin işleri bittiği zaman. Bakanlık kredisi ile yapılamayan parsel hafriyatı ve istinat duvarı işlerinin de bitirilmesi gerektiğini, aksi takdirde, daha sonra yapılacak hafriyatlar sırasında yolların sıkıntıya gireceğini belirtti.

Sunum sonrasında, OSB’deki hak sahipleri çeşitli sorular sordular.

Bir üye, parsel dağıtımlarının ne zaman yapılabileceğini sordu. Kaymakam Arslan, parselasyon ihalesinin yapıldığını, parsellerin köşe kazıklarının çakılmakta olduğunu, bu arada tapu işlerinin de ilerlediğini belirterek, “Biraz önce sizlerden, işyerinde başka bir iş yapmak isteyen olup olmadığını o yüzden sorduk. Çünkü bu parselasyon işi bitince, hepinizi toplayarak, taleplerinize ve yapmak istediğiniz işe göre bir parselasyon dağıtımı planı yapacağız. Milas OSB, İnşaat – Makine – Entegre Tesis – Tekstil ve Gıda olmak üzere beş sektörden yatırımcıları barındıracak. Hepsinin de değişik miktarlarda talepleri var. Buna göre, bunları belli bölgelerde gruplayarak dağıtım yapılmasını planlıyoruz.Bu genel parsel hafriyatları ve duvar inşaatları da bitirildikten sonra bu dağıtımı yapacağız” dedi.

Bir başka üye ise, kalan işlerin m2 başına 5 TL ile bitirilip bitirilemeyeceğini sorarak, “Bize göre bitmeyebilir. 10 TL olarak toplayıp, daha sonra yeni bir ihale açmak gibi zaman kaybetmeden bu işi bir an önce bitirelim” deyince, bu, OSB yönetimince de uygun bulundu ve Kaymakam Arslan, “Şüphesiz çok daha iyi olur. Böylece, zaman kaybetmeden ve hızla bu işleri bitirip, altyapı firması ve elektrik yüklenicisinin de işi bitirmesiyle, Ekim-Kasım ayında parsel dağıtımlarını yaparız ve sizler de fabrikalarınızı kurmaya başlarsınız” dedi.

Toplantının öneriler kısmı, Ticaret Odası Lokali’nde birlikte yenen yemek sırasında da devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X