Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Coşkulu bir Şampiyonluk Gecesi …

Hüseyin AÇAR -

Coşkulu bir Şampiyonluk Gecesi …
Bu içerik 247 kez okundu.

Önceki yıl olduğu gibi geçtiğimiz sezonu da namağlûp şampiyon tamamlayan Yeni Milasspor yönetimi, düzenlediği şampiyonluk gecesiyle 2018 - 2019 sezonunda da iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Gecede konuşan kulübün onursal Başkanı - Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ekonomik sıkıntıların had safhaya çıktığı bugünlerde birbirimize daha çok sahip çıkarak, destek olarak, birlikte sorunların üstesinden gelmeliyiz” diyerek, herkesi ilçenin simgesi olan Yeni Milasspor’a destek olmaya çağırdı.

Havuzbaşı Restoran’da düzenlenen Şampiyonluk Yemeği’ne; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Muğlaspor Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kapiz, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 2 yıl şampiyonluk sevinci yaşayan eski kulüp başkanı Hasan Özmen, çok sayıda Belediye Meclis Üyesi, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut ve bazı yönetim kurulu üyeleri, Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftar Derneği Başkanı Nihat Abbak, çok sayıda eski yönetim kurulu üyeleri, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Milas Birlik Kooperatif Başkanı Hasan Akyol, ilçemizdeki birçok Mahalle Muhtarı, ilçemizdeki diğer spor kulüplerinin başkan ve yöneticilerinin yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edilen Yeni Milasspor Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karabıyık, birlikte görev yaptığı yönetim kurulu üyelerini de anons ederek davetlilere tanıttı.

Başkan Karabıyık; “Yeni göreve başlamış bir yönetimiz. Bizim hedeflerimiz var, tek bir hedef… O da BAL ligidir. Biz inandık, sizler de inanın. Bu takım gelecek yıl mutlaka ve mutlaka BAL liginde olacaktır. Bu anlamda bugüne kadar kulübe destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diyerek, sözü Milas Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kulübün Onursal Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.

Başkan Tokat ise konuşmasında şunları söyledi:

“Bu akşam gerçekten güzel bir organizasyonla bizleri bir araya toplayan kulüp başkanımız ve yöneticilerine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni göreve başlayan bu ekibe, görevlerinde başarılar diliyorum. Her zaman ve her daim kulübümüzün arkasında olduğumuzu, imkânların el verdiği ölçüde, çarelere başvurarak kulübümüze destek olmaya devam edeceğimizi bir kez daha onlara, sizlerin huzurunda beyan ediyorum.

Kuşkusuz, Yeni Milasspor Milas’ın önemli bir markası, Muğla spor camiasının çok önemli bir parçasıdır. Kulübümüz, uzun bir dönemden bu yana Süper Amatör Küme’de, gerçekten de ligi forsa eden, hep şampiyonluğa oynayan ve bu anlamda da herkesin dönüp baktığı, izlediği bir kulüptür. Son dönemlerde önemli başarılara imza attık. Amaç bir üst lige çıkmak… Umuyorum ki bu yıl oluşturulan oyuncu, teknik ve yönetici kadrosu ile bunu başaracağız, başarmamız gerekiyor. Hepimiz biliyoruz ki Milasspor’un yeri süper amatör değil.

Uzun dönemden bu yana yaptığımız yatırımlar ve katkılarımızla bu amacı gerçekleştirmek için mücadele ediyoruz. Geçmişten bugüne, kulübümüzde özveriyle çalışan birçok başkan ve yöneticilerimiz oldu, onlara da yürekten teşekkür ediyoruz. Çünkü onlar da bu camiaya çok şey verdiler. Bizim bu amacı gerçekleştirebilmemiz için, sadece belediye ve kulüp yönetimiyle bunu sınırlı tutmamamız gerek. Milas halkının, tüm taraftarlarımızın, esnafımızın kısaca herkesin bu kulübe, bu camiaya destek olması gerekiyor. Birliktelikle, destekle biz hedefimize ulaşırız. Bunun için de gerekli donanımlara sahibiz. Umuyorum ki, bu akşamki bu organizasyonla birlikte önümüzdeki süreçte Milas halkının da kulübüne sahip çıkmasının yollarını yaratmış oluruz. Başka da çaremiz yok. Özellikle ülkenin yaşadığı bu ekonomik tablo içerisinde gerçekten birbirimize daha fazla sahip çıkmak, daha fazla destek olmak zorundayız.

Bu duygularla; bu geceye katıldığınız için, kulübümüzün bu etkinliğini bir vesile sayarak bu güzel birlikteliği, bu güzel havayı bizlere yaşattığınız için ve buraya katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, daha önceden planlanmış bir tatil nedeniyle bu akşam Milas’tan ayrılacağını belirterek, geceden erken ayrılmak durumunda olduğunu da sözlerine ekledi.

Başkan Tokat’ın ardından Yeni Milasspor Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karabıyık, bir önceki yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özmen’i, şampiyonluk kupasını vermek üzere sahneye davet etti.

Alkışlar ve tezahüratlarla sahneye gelen eski kulüp başkanı Hasan Özmen, 2 yıl üst üste yaşanan şampiyonlukta emeği geçen ve geceye katılan eski yöneticileri, takım kaptanlarını ve taraftarlar derneği başkanı ile kulübün fizyoterapistini de sahneye davet etti.

Bu sırada kısa bir konuşma yapan Özmen; “Biz gerçekten büyük bir aileyiz. Ancak bu ailenin birbirine daha fazla sahip çıkması, destek olması gerekiyor. Bu iş sadece belediyenin katkısıyla olmaz. Dolayısıyla tüm Milas halkı olarak kulübe sahip çıkılması gerekiyor.

Bugün kulübün başkanlığını yapan Ahmet kardeşim ve bütün yöneticilere her konuda yardımcı olmaya, destek vermeye şahsım olarak söz veriyorum. Milas halkının da kendi kulübüne sahip çıkacağına inanıyorum” diyerek yeni yönetime, teknik heyete ve futbolculara yeni sezonda başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık, eski başkan Hasan Özmen’e, geçen yıl kazanılan şampiyonluk kupasını verdi. Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile birlikte kupayı alan Özmen, yeni ve eski yöneticileri, eski takım kaptanları, taraftarlar derneği başkanı ve takımın amigosu İbrahim Alır’ı da davet ederek, şampiyonluk kupası ile birlikte objektiflere poz verdiler.

 

Gecede Tolga Çandar ve

Yasemin Çandır

sahne aldı …

Şampiyonluk yemeğine katılan ve bağlamasıyla gecede sahne alan Tolga Çandar ise, seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle geceye renk katarken, Çandar’ın ardından Yasemin Çandır sahne aldı ve geceye katılanları adeta coşturdu.

 

Şampiyonluk Yemeği’nde

taraftar dayanışması

2017 - 2018 Muğla Süper Amatör Küme Futbol Ligi Şampiyonu Yeni Milasspor’un şampiyonluk gecesinde Mor Beyaz Yeni Milasspor taraftarlarının yanı sıra Muğla 48 Muğlaspor taraftarları ile Bodrum Asi Tayfa Taraftarları yan yana birlikte aynı masalarda oturarak Yeni Milasspor’a destek oldular.

 

Milaslılar kulüplerine

sahip çıktı

Şampiyonluk gecesinde yapılan konuşmalar ve kupa töreni sonrasında geceye katılan konuklar, işadamları, Milaslı Esnaflar yaptıkları bağışlarla Yeni Milasspor Kulübüne destek olmaya çalıştılar.

 

Gece, hediye çekilişi ile

tamamlandı

Yeni Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık’ın yönetiminde yeni sezonda yine hedeflerini önce şampiyonluk sonrasında BAL Ligi olarak vurgulayan Yeni Milasspor Yönetimi tarafından düzenlenen gecede Tolga Çandar ve Yasemin Çandır konserleri sonrasında kulübe destek amaçlı satılan numaralı çikolatalar ile yapılan hediye çekilişleriyle gece son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X