Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İstişare toplantısında kuruluşyıldönümlerini de kutladılar

Adem KANKAYNAR -

İstişare toplantısında kuruluşyıldönümlerini de kutladılar
Bu içerik 251 kez okundu.

AKP Milas İlçe Teşkilatı, kuruluşlarının 17’nci yıldönümünü pasta keserek kutlarken, bir yandan da mahalle temsilcileriyle daraltılmış istişare toplantısı gerçekleştirdi.

 Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; İlçe Başkanı Fahri Acar, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticileri, bazı Mahalle Muhtarları ile Mahalle Temsilcileri katıldı.

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl’ün sunumunu yaptığı toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl marşımızın okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, “Konuşmama, bugünün, bizim için ayrı bir önemi olduğundan söz ederek başlamak istiyorum. Bugün, milletin sevdası partimizin 17’inci kuruluş yıldönümü. Kurucu liderimiz, genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ilmek ilmek örülen davamız bugün gelinen noktada, ülkemizi dünya devleri ligine doğru hızla taşıyor.

Her ne kadar tehditleriyle bizlere diz çöktürmeye de çalışsalar başaramayacaklar. Onlar halen önlerinde diz çöken eski Türkiye var sanıyor. Türkiye, arkasına milletimizi alan cumhurbaşkanımızla aslan gibi kükremekte, ekonomik oyunları bir bir bozmaktadır. Görüyorsunuz, son günlerde teröristlerle işbirliği yapan bir papaz üzerinden ülkemiz zora sokulmak isteniyor. Cumhurbaşkanımız ve ekibinin kararlı duruşuyla, aldıkları önlemlerle dolar hızla düşmeye devam ediyor. Bu saatler itibariyle 6 lira seviyesine indi, inmeye de devam ediyor. Bugünlerde tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışmak. Birlik beraberliğimizi bozmaya çalışanlara, aynı gemide olmadığımızı iddia edenlere kulak asmayın. Evimizde, işimizde kullandığımız ürünlerde bugün olduğu gibi yarın da yerli malı kullanmaya devam edelim. Paramızda oluşan değer kaybını tolere etmek için döviz hesaplarımızı TL’ye çevirelim. Büyük, küçük demeden bu savaşı önemsemeliyiz.  

Bildiğiniz gibi, 24 Haziran seçimlerinin üzerinden yaklaşık 2 ay geçti. Bu seçimlerden de girdiğimiz her seçim gibi partimiz ve cumhurbaşkanımızla birlikte zaferle ayrıldık. İlçemiz Milas’ta da sizlerin desteğiyle oylarımızı 2 bin civarında artırarak, istediğimiz sonuçlar olmasa da ikinci parti olarak çıktık. Bu, bizim için büyük bir sınavdı. Her birinize, seçimde sunduğunuz katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler var. Milas Belediyesinin hali ortada!.. Neredeyse her meclis toplantısında borçlanma yapılıyor. Borçlandıkları gibi, maaşları da ödeyemez hale geldiler. Borcu borçla kapatmaya çalışıyorlar. Bu arada, sizler çok daha yakından biliyorsunuz. Kırsal mahallelerimizde satmadık yer bırakmadılar. Özelleştirme gibi, dünyanın kabul ettiği ve her yerde uygulanan ekonomik sisteme bile karşı çıkarken, bunlar pervasızca topraklarımızı, zeytinliklerimizi sattılar. Medyada görüyoruz, her gün yapılması gereken temel işleri bile, büyük bir marifetmiş gibi anlatıyorlar. Sokakların, emekçi kardeşlerimizce temizlenmesini bile reklam edebilecek kadar küçüldüler. Zaten CHP belediyeciliği de budur. Yine medyada görüyoruz. Bazı yerlerde çöpler bile toplanmıyor. Yakında Milas sokaklarını çöp dağı olarak görmemiz an meselesi. Yine emekçi kardeşlerimizin özverisiyle, çok şükür ki bu manzarayla karşılaşmıyoruz. 2019’da, büyük bir borçla devralacağımız Milas Belediyesini kazandığımızda bu sorunları tek tek çözüp, tüm çalışanlarımızın maaşlarını zamanında almalarını sağlayacağız.

Biz Milas’a büyük projeler kazandırıyoruz. Görüyorsunuz, yeni hastanemiz hızla yükselmekte, öğrenci yurdumuz bu yıl 500’ü aşkın üniversite öğrencisini ağırlayacak. Veteriner Fakültemiz de bu yıl öğrenci alımına başladı. 20 hekimli Ağız Diş Sağlığı merkezimizin Milasımıza kazandırılması için vekillerimizle birlikte çalışıyoruz. İlçemizin önemli bir beklentisi olan TOKİ için de çok yakında size müjdeli haberi vereceğiz. Doğalgaz için de vekillerimiz aracılığıyla girişimleri başlatıyoruz.

Bu seçimleri kazanmak için her zamankinden daha üstün bir performansla çalışacağız. Bu süre zarfında sık sık bir araya gelerek, yol haritamızı konuşacağız. Yeni dönemde etkili bir iletişim sağlamayı amaçlıyoruz.

Her birinize katılımlarınız nedeniyle teşekkür ediyorum.

Şimdi, partimizin zaferlerle dolu 17’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan pastayı keseceğiz” diyerek özellikle mahalle temsilcilerinin kendi bölgelerinde daha aktif olmalarını, bulundukları bölgede vatandaşın her türlü derdi ile ilgilenmelerini istedi.

“Sadece seçimden seçime giden bir ilçe başkanı olmayacağımı daha önce söyledim. Bu nedenle her mahalleye en az 3 - 4 defa gideceğim. Sizlerden de toplantılar düzenlemenizi ve bana haber vermenizi istiyorum. Haber vermeniz halinde o toplantılara ben de katılarak vatandaşımızı dinleyecek, bize iletecekleri sorunları yerinde çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Bizler Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talebeleriyiz. Onun gösterdiği hedeflere ulaşmak istiyorsak, yerinde sayan, oturan değil, çalışan, sürekli vatandaşlarla bir arada olan bir anlayışta hareket etmeliyiz” dedi.

Toplantının ikinci bölümü basına kapalı bir şekilde gerçekleşirken, birinci bölümün sonunda, partinin 17’nci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle hazırlanan pasta, toplantıya katılanlarla birlikte kesildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X