Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin 6. Olağan Büyük Kongresi öncesinde düzenlediği basın toplantısında, siyaseti bir makam ve statü olarak görmediklerini belirtip ekledi

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin 6. Olağan Büyük Kongresi öncesinde düzenlediği basın toplantısında,  siyaseti bir makam ve statü olarak görmediklerini belirtip ekledi
Bu içerik 242 kez okundu.

 

 

“Bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz!”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak AK Parti 6’ıncı Olağan Büyük Kongresi öncesi basın toplantısı düzenledi.

 

Parti il binasında yapılan toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulanan Mete, 16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletin onayı, 24 Haziran seçimleri ile teyidi alınarak hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını, böylece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurucu Genel Başkanı olduğu AK Parti’ye geri döndüğünü söyledi.

Mete, 6’ıncı Olağan Büyük Kongre ile AK Parti’nin bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacağını belirterek, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni olarak kongrelerini yapacaklarını sözlerine ekledi.

Açıklamasında daha sonra, 16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti’nin ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına aldığını vurgulayan Mete, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz.Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir.Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir” dedi.

18 Ağustos Cumartesi günü tüm teşkilatlarla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonunda olacaklarını dile getiren Mete, “Kongrenin AK Parti ailesine ve ülkeye hayırlı olması temennisiyle” tamamladığı konuşmasının son bölümünde şunları söyledi:

“Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz.Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X